reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 11 Pro

Xiaomi Mi 11 serisi için net tarih belli oldu; tasarım netleşti

Çok merak edilen amiral gemisi Xiaomi Mi 11 serisi için sağlam kaynaktan önemli bir açıklama daha geldi. Model çok yakında tanıtılıyor.

Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro modelleri artık sık sık gündemde. Daha önce ailenin 2021 Ocak ayında geleceği söylenmişti. Ancak sağlam kaynak Ice Universe’e göre yeni modeller ile aralık ayının sonunda yani 2020 bitmeden resmi olarak tanışıyoruz. Yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 888 ile gelecek ilk telefonlar olacak Mi 11 ve Mi 11 Pro, kaynağın gösterdiği kadarıyla dört kenardan kavisli tasarımı benimsiyor. Ice Universe burada spesifik olarak bir model belirtmiyor. Ancak daha önceki kaynaklar kavisli tasarımın sadece Mi 11 Pro’ya özel olacağını aktarıyor. Bu arada Mi 11 Pro’nun ekranını koruyacak cam aşağıda yer alıyor ve görebileceğiniz üzere çerçeveler çok ince karşımıza çıkıyor. Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro’nun selfie kamerası ise ekran deliğinde yer alıyor.

Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro Türkiye’de de satılacak

Modellerin halen yurt dışı fiyatları hakkında yapılmış bir sızıntı bulunmuyor. Ancak fiyatların kesinlikle düşük olması bekleniyor. Peki cihazlar hakkında neler biliyoruz? Kısa süre önce Mi 11 Pro’da QHD+ çözünürlükte bir 120 Hz OLED ekran yer alıyor bilgisi ortaya çıkmış, aynı zamanda modelin arkasında 50 megapiksellik ana kamera var denilmişti. Mi 11 ise arkasında üçlü kamera taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada ana kameranın 108 megapiksel olduğu gelen bilgiler arasında. Arka kamera sistemiyle 30x zoom sunacak açıklaması yapılan telefon, aktarıldığı kadarıyla ultra geniş açı kamerasıyla makro çekimler de yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Firma telefonlarının sağlamlığını böyle test ediyor