reklamı kapat

POPÜLER

2020 Renault ZOE

Renault Zoe kendi rekorunu kırdı; işte yakalanan satış başarısından detaylar

2012 yılından beridir pazardaki varlığını sürdüren Renault Zoe, elektrikli araç sınıfında Avrupa pazarının lideri konumunda.

2019’un yaz dönemi içerisinde bir adım daha ileriye taşınan özellikleriyle karşımıza çıkarılan Renault Zoe, uzun süredir ürün gamındaki yerini koruyor. Macerasında 8 yılı geride bırakan elektrikli otomobil, içerisinde bulunduğu pazar gereği artık çok daha fazla göz önünde. Son geliştirmesiyle birlikte 390 kilometrelik menzil değerine kavuşan Zoe’nin, kullanıcı cephesinden bu geliştirmeleriyle karşılık bulduğunu görüyoruz. Markanın resmi kanadından açıklanan son rakamlara göre, Zoe adı Avrupa’nın en çok satan elektriklileri arasında zirvede.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault Zoe kendi içerisindeki rekoru da ileriye taşıyor

Zoe’nin Avrupa pazarında yakaladığı bu ivmelenme, kendi içerisindeki birim bazlı satışların artışında da çok net bir şekilde görülüyor. Renault’un paylaştığı verilerde Zoe’nin Ocak-Kasım 2020 arasında 84.000’den fazla satış adedi yakaladına ve bu sayının geçen yılın aynı dönemine kıyasla neredeyse iki kat daha fazla olduğuna vurgu yapılıyor. Zoe aynı zamanda Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve Portekiz’de en çok satan elektrikli binek araç olarak da kayıtlara geçiyor. Model için Temmuz 2020’de atılan VAN hamlesiyle birlikte yepyeni bir kulvar oluşturulması da şüphesiz önümüzdeki süreç için Zoe’nin elini güçlendirecek. Renault’nun elektrikli hafif ticari araç modeli Kangoo Z.E’nin de başarılı satış rakamları yakalaması dikkat çekiyor.

İlgili video

Renault Kangoo Z.E.