reklamı kapat

POPÜLER

2018 Renault ZOE

Güçlendirilen elektrik motoru, yeni kişiselleştirme seçenekleri; işte 2018 Renault Zoe

İlk detaylarıyla Cenevre öncesi tanıtılanlar arasındaki yerini alan 2018 Renault Zoe, güncellenen motoruyla birlikte performans olarak bir seviye daha atladı.

Renault’nun elektrikli otomobil geleceğinde güncel yükünü çekme görevini üstlenen süper mini aracı Zoe, her yeni yılla birlikte farklı bir açığını kapatıyor. 2018 model yılıyla bu zamana kadarki en güçlü versiyonuna kavuşan otomobiline dış bölüm başta olmak üzere yeni kişiselleştirme seçenekleri de ekleyen Renault, şehir içi kullanım konusunda sorun yaşatmamaya devam ediyor. Menzil kısmında maalesef pozitif yönde bir değişimin olmadığı aracın motor kısmında yapılan güncelleme hızlanma değerlerine yansımış durumda. R110 koduyla üretilecek olan 2018 Zoe’nin şarj konusunda ise ufak da olsa ileriye götürüldüğünü de söyleyebiliriz.

Daha seri bir Zoe

Tüm detaylarıyla Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan 2018 Renault Zoe’nin ilk adımda menzil kısmındaki değer tablosuna yakından bakalım. Tek seferde 300 kilometreye varan mesafe kat edebilen aracın kış koşullarından bu değeri 200 kilometreye kadar gerileyebiliyor. Araçta 41 kWh‘lık yeni bir batarya paketine yer veren Reanult’dan gelen açıklaya göre, 1 saat 40 dakikalık bir süre içerisinde yüzde 80 doluluğa erişmek mümkün olacak. Zoe’nin sunduğu güç ve performans değerlerinde ise hissedilir bölümler var. Yeni motorla birlikte 16 beygir ek güç kazanan araç artık 107 beygir güç ve 225 Nm tork değeri sunuyor. Bu motorla 0’dan 100’e hızlanmayı tamamlamak 11,4 saniye sürerken, maksimumda erişebilecek sürat olarak 135 km/s‘lik bir değer karşımıza çıkmakta.


Zoe’nin 2018 model yılını ayırt edebileceğimiz en önemli noktası yeni renk seçeneği olacak. Sadece bu modele özel olarak “Yaban Mersini Pembesi” isimli renk seçeneğini karşımıza çıkartan Renault, kokpit bölümünü de küçük dokunuşlarla zenginleştiriyor. Konsulun merkezinde yer alan R-Link Evo multimedya sistemi Android Auto desteğiyle sunulacak olan 2018 Renault Zoe’nin ön siparişleri önümüzdeki haftadan itibaren Fransa’da başlıyor. Fiyatıyla ilgili bilgilerinin de Cenevre’de verilmesini beklediğimiz aracın satışları kademeleri olarak diğer Avrupa ülkelerinde de devam edecek.