reklamı kapat

POPÜLER

Gelecek yola çıktı: Renault ZOE e-Sport’un hız festivali performansına konuk olun [Video]

Goodwood Hız Festivali kapsamında asfalta inen ZOE e-Sport geleceğin ateşli hatchback’i olma konusunda emin adımlarla yoluna devam ediyor.

Faraday Future’ın FF91‘in prototip versiyonuyla Pikes Peak’te hünerlerini sergilemesinin ardından devam etmekte olan Goodwood Hız Festivali de önümüzdeki yıllarda kullanıcılarla buluşturulması planlanan bir diğer elektriklinin hünerlerini sergilediği bir organizasyon oldu. Şimdilik sokaklarda pek görme şansımız olmayan otomobilini festival özgü olarak piste çıkartan Renault, tasarımının yanında performansıyla da oldukça iddialı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mart ayı içerisinde düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı kapsamına tanıtımı gerçekleştirilen ZOE e-Sport‘un asfalttaki performansını izlemeden evvel etkileyici teknik detaylarını hatırlamakta fayda var. Altyapı olarak standart ZOE’nin izlerini birebir barındıran e-Sport karbon fiber gövde ve 450 kilogramlık batarya ile birlikte toplamda 1.400 kilogram ağırlığa sahip. Biri önde diğeri arkada olmak üzere iki elektrik motorunun görev yaptığı araç toplamda 455 beygir güç ve 640 Nm tork değerleriyle 0’dan 100’e sadece 3,2 saniyede erişebiliyor. Tanıtımın etkinliğinde menzil değeri maksimum 400 kilometre olarak ZOE e-Sport önümüzdeki dönemlerin ateşli hatchback görevini üstlenecek. İlgili videoya haberin ana görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR