reklamı kapat

POPÜLER

Apple 2020 iPhone

Böyle gelirler mi? İşte gelecek iPhone modelleri için hazırlanan yeni konsept [Galeri]

2019 ailesi gelmeden 2020 iPhone modelleri hakkında bilgiler geliyor. Durum böyle olunca konsept tasarımıcılar da kesinlikle boş durmuyor.

Sık sık hazırladığı taslak tasarımlar ile gündeme gelen Ben Geskin, bu sefer 2020 iPhone modeller için bir çalışma gerçekleştirdi. Ortaya çıkan bilgilerden hazırlanan bu konsept, yüksek olasılıkla gerçeğine oldukça yakın. Bu tasarımda ilk olarak ufaltılan ancak yerini koruyan ekran çentiği dikkat çekiyor. Apple’ın çentiği iPhone’lardan ancak 2021 yılında kaldıracağı söyleniyor. İkinci dikkat çeken nokta ise arka kamera modülü oluyor. Bu yıl da buna benzer bir büyük kamera modülü taşıyacak iPhone’lar, 2020’de arkaya bir de 3D ToF sensörü ekleyecek. Bu sensörü modül içerisine flaş ile orantılayarak güzel şekilde konumlandıran Geskin, bunun haricinde tasarımsal açıdan büyük bir değişikliğin gelmeyeceğini gözler önüne seriyor. Bir ihtimalle 5 nm A14 işlemci üzerine kurulacak yeni aileninin, 5G desteği ile USB-C portunu getireceği de söylentiler arasında. Ayrıca cihazların iPad Pro benzeri daha keskin bir tasarım kullanma ihtimali de masada.

Apple 2020 iPhone
Apple 2020 iPhone
Apple 2020 iPhone
Apple 2020 iPhone
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 iPhone modelleri özellikle ekran konusunda öne çıkabilir

Sağlam kaynaklardan gelen bilgilere göre Apple, 2020 modellerinde 60 Hz / 120 Hz değişken panel kullanma planları yapıyor. Bunun için Samsung Display ve LG Display ile konuştuğu belirtilen firma, heyecan yaratıyor.

İlginizi Çekebilir

6 bin TL’lik Samsung Galaxy A80 kamera test videosu