reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro böyle mi görünecek? İşte hazırlanan dikkat çekici konsept [Galeri]

Teknoloji devi Apple’ın gelecek 2020 iPhone modelleri için dikkat çekici bir konsept hazırlandı. iPhone 12 Pro bu tasarımla karşımıza çıkabilir.

Advertisement

Bu konseptin arkasında PhoneArena yer alıyor. Yapılan sızıntılardan hazırlanan bu iPhone 12 Pro (iPhone 11s Pro olarak da gelebilir) çalışması, iPhone 4 çizgisinde bir iPhone’u karşımıza getiriyor. Biliyorsunuz yeni nesilde Apple’ın iPhone 4 modelindeki gibi bir çerçeve tasarımı kullanacağı iddia ediliyor. Arkasında iPhone 11 Pro’dan farklı olarak üç değil dörtlü kamera yer alan konsept telefon, daha ufak bir çentik taşıyor. Çentiğin 2020’de kaldırılabileceği iddia ediliyor. Ancak bunun arkası henüz tam olarak doldurulamıyor. Çentiğin bu konseptteki şekilde gelmesi de çok olası görünmüyor. O yüzden mevcut modellerideki gibi geniş bir çentiğin yine karşımıza çıkabileceği tahmin ediliyor. Bunlar haricinde tasarımda öne çıkan hiçbir detay bulunmuyor.

iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 Pro ve diğerleri hakkındaki diğer tahminler ise şöyle

Tekrar hatırlamak adına güçlerini 5 nm üretim sürecinden çıkan A14 Bionic işlemciden alacak telefonlar, kamera tarafında önemli bir yenilik getirecek ve arkalarında dördüncü kamera olarak bir 3D ToF sensörü barındıracak. Yeni iPhone’larda artık USB-C portunun yer alacağı da kesin sayılan teknik detaylar arasında yer alıyor. LTPO temelli 120 Hz yenileme hızına sahip “ProMotion” ekran ile geleceği söylenen 2020 iPhone modelleri, söylendiği kadarıyla Qualcomm’un X55 5G modemi üzerine kurulacak. Firma 2021 ve sonrasında ise büyük ihtimalle kendi 5G modem birimini kullanacak.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni iPhone’ları 11 Pro ve 11 Pro Max