reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

HBO’dan “Game of Thrones finali yeniden çekilsin” kampanyasına yanıt

Game of Thrones finalinden şikayetçi hayranların başlattığı final sezonu yeniden çekilsin kampanyasına sonunda HBO cephesinden ciddi bir yanıt geldi. Fakat bu yanıt izleyicileri pek memnun etmeyecek.

Kısaca hatırlatmak gerekirse mayıs ayında Game of Thrones’un hayranlarının final sonrası bir imza kampanyası başlattığı ortaya çıkmıştı. Change.org üzerinden başlatılan bu kampanyanın amacı sekizinci sezonun yeniden çekilmesini sağlamaktı. Kampanyanın açıklamasına baktığımızda “farklı yazarlarla son bölümlerin yeniden çekilmesini istiyoruz” talebi yer alıyordu. Özetle dizinin baş yazarları olan David Benioff ve D.B. Weiss‘in bu görev için yetersiz kaldığı, Game of Thrones’un sağlam bir finalle ekrana veda etmeyi hak ettiği ifade ediliyordu. Zamanla bu imza kampanyası çığ gibi büyüdü ve medyada büyük yankı uyandırdı. Öyle ki dizinin ekibinden oyuncular bu tarz taleplerin büyük bir hadsizlik olduğunu dahi dile getirdi. Talep sonunda hedefine ulaştı. HBO‘nun programlar müdürü Casey Bloys bu konudaki bakış açılarını şu sözlerle özetledi:

Game of Thrones finali değişmeyecek

“Çok popüler bir yapıma ev sahipliği yapmanın çok az da olsa olumsuz tarafları da var. Hikayeyi bitirmek istediğinizde herkes final konusunda farklı bir fikre sahip oluyor. Başlatılan imza kampanyası da dizinin ne kadar sevildiğini ve yakından takip edildiğini gözler önüne seriyor fakat bu talepleri ciddi şekilde değerlendirmiyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özetle hayranların başlattığı “Game of Thrones finali yeniden çekilsin” imza kampanyası amacına ulaşamayacak gibi görünüyor. En baştan beri böyle bir beklentimiz yoktu fakat hayranların tepkisinin doğru yorumlanmadığını söylersek, yanlış olmaz.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm fragmanı