reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home

Jake Gyllenhaal’un Spider-Man Far From Home finali yorumu

Spider-Man Far From Home filminin kötüsü olarak karşımıza çıkan Jake Gyllenhaal herkesi şaşırtan sürpriz finali hakkında konuştu. Gerçek düşüncelerini hayranlarla paylaştı.

Marvel Sinematik Evreni‘nde üçüncü fazı sonlandıran Far From Home oldu. Avengers Endgame’in ardından gelen filmde yeni bir Marvel kötüsüyle tanıştık. Jake Gyllenhaal’un hayat verdiği Mysterio başta iyi bir karakter olarak görünse de, aslında filmin kötüsü olduğu ortaya çıktı. Finalde Örümcek Adam onu alt ettiğini zannetse de, sürpriz sahneyle birlikte anladık ki Mysterio‘nun daha büyük bir planı vardı. Quentin Beck, Örümcek Adam’ın gerçek kimliğinin Peter Parker olduğunu açıkladı. Bu da kahramanımızı fazlasıyla zor duruma soktu. Mysterio’ya hayat veren Jake Gyllenhaal bu final hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Spider-Man Far From Home sürpriz sahnesi

“Filmlerde genelde aynı hikaye akışının kullanılmasına alışkınız. Olayları heyecan uyandıran bir noktada bırakmak cesaret istiyor. Mysterio, Peter Parker’a önemli bir ders vermek için var. Eğer ortada öğrenilecek bir ders yoksa, dümdüz bir kötü adam olmanın enteresan hiçbir yanı yok. Peter Parker’ın öğrenmesi gereken ders ise artık gerçek anlamda büyümesi gerektiği.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası bu Marvel stüdyoları için pek de yeni bir yöntem değil. Stüdyo benzer bir yöntemi daha önce de kullanmıştı. Spider-Man Far From Home filminden önce aynı taktiği Avengers Infinity War‘un finalinde de görmüştük.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı