reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man

Jake Gyllenhaal’un sürdürmeye çalıştığı Spider-Man gizemi

Spider-Man Far From Home filminin kötüsü olarak karşımıza çıkan Jake Gyllenhaal finalde ortaya çıkan gizemi sürdürme konusunda oldukça kararlı görünüyor.

Avengers Endgame sonrasında vizyona giren Far From Home filmi izleyicilerden büyük beğeni topladı. Bu başarıda çizgi romanlarda fazlasıyla sevilen Mysterio karakterinin başarılı bir şekilde beyaz perdeye aktarılmasının etkisi de oldukça büyüktü. Jake Gyllenhaal tarafından canlandırılan karakter başlangıçta Örümcek Adam ile birlikte çalışan iyi bir karakter gibi gösterilmek istense de, Marvel çizgi romanlarına aşina olanlar işin aslını tahmin ediyordu. Bu tahminler de doğru çıktı ve Spider-Man filminin kötüsü olarak Mysterio’yu izledik. Final sahnesinde ise Mysterio‘nun ölümüne şahit olduk ya da en azından buna şahit olduğumuzu zannettik. Filmin bonus sahnelerinden birinde ise Quentin Beck’in son saniyelerinde Spider-Man’in gerçek kimliği olan Peter Parker’ı açık etmesiyle büyük şaşkınlık yaşadık. Bu sahnenin ardından kimileri Mysterio’nun hala hayatta olduğunu düşünüyordu. Kimileri ise bunu onun ekibinin intikam çabası olarak görmüştü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spider-Man finali soru işaretleri

Jake Gyllenhaal şimdilerde Sea Wall/A Life gösterisi ile izleyici karşısına çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde Broadway Q&A with Google vesilesiyle hayranların sorularını yanıtladı. Marvel hayranlarından biri ona Mysterio’nun hayatta olup olmadığını sordu. Gyllenhaal ise varolan Spider-Man gizemini sürmeye yönelik bir yanıt verdi. Bu soruya yanıt verirse Marvel tarafından tutulan kiralık katiller tarafından öldürülebileceğine dair ufak bir şaka yapmayı tercih etti. Ancak çok merak edilen soruyu yanıtlamadı.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı