reklamı kapat

POPÜLER

Vodafone

Vodafone Türkiye’de önemli bir ilke imza attı

Vodafone, müşterilerinin kesintisiz iletişim hakkını olası afet koşullarında da sağlayabilmek için yaptığı çalışmaları uluslararası ISO 22320 Acil Durum Yönetimi Standardı ile tescilledi. Böylece Türkiye’de ISO 22320 belgesiyle Acil Durum Yönetimi Standardı’na geçen ilk teknoloji şirketi oldu.

Afet koşulları için önemli adım

Konu hakkında bir değerlendirme yapan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karaçay, şunları söyledi: “Vodafone olarak, uzun yıllardır sahip olduğumuz 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Sertifikası kapsamında şirket genelinde bir kültür haline gelen iş sürekliliği yönetimi ve acil durum hazırlıklarımız sayesinde her koşulda kesintisiz iletişim sağlamak için alınabilecek tüm önlemleri alıyoruz. Her yıl AFAD ile ortak ve şirket içinde gerçekleştirdiğimiz afet ve acil durum tatbikatları sayesinde, ülkemizde gerçekleşen deprem, sel, yangın gibi afetlerin yaratabileceği iletişim kesintisinin önüne geçebilmek amacıyla sürekli çalışıyor ve tecrübe kazanıyoruz. Bu yıl ise şirketimizin afet ve acil durumlara karşı aldığı önlemlerin dünya standartlarında olduğunu belgeleyen ISO 22320 Acil Durum Yönetimi Standardı için harekete geçtik. Uluslararası denetimden başarıyla geçerek, sadece Türk telekomünikasyon sektöründe değil, Vodafone Grubu genelinde de bu sertifikayı almaya hak kazanan ilk şirket olduk. Vodafone olarak, müşterilerimize kesintisiz iletişim sağlamak üzere uluslararası standartlarda hizmet vermeye devam edeceğiz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 22320 Acil Durum Yönetimi Standardı ile ISO Kalite Standart Sertifikasyonlarına bir yenisini daha ekleyen Vodafone, bünyesinde ayrıca Arama Kurtarma Takımı kurarak sosyal sorumluluk bilinciyle olağanüstü durumlara karşı teknoloji, süreç ve insan kaynağı ile hazırlanıyor.

İlginizi Çekebilir

Logitech imzalı yeni oyuncu faresi