reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold
Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold
Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold
Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold

Sonunda açıklandı; işte katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold’un satışa çıkacağı tarih

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold için çıkışa yönelik beklenen açıklama yapıldı. Merak edilen telefon sonunda “yeniden” geliyor.

Yurt dışı fiyatı 1.980 dolar olan, Türkiye’de ise en az 16-18 bin TL’ye satılacağı tahmin edilen katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, ekran sorunu nedeniyle bir türlü satışa çıkamamıştı. Ancak bu sorunlar çözüldü. Yapılan açıklamaya göre cihaz eylül ayında raflardaki yerini alıyor. Başta sadece büyük pazarlarda satılacağı söylenen telefon, artık “problemsiz” olarak karşımıza çıkıyor. Samsung Mobile’ın başındaki isim DJ Koh’un “Tam olarak hazır olmadan görücüye çıkardık. Bu utanç verici” olarak nitelendirdiği akıllı telefon, hatırlamak adına 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekrana sahip. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, tam 12 GB RAM ile geliyor.

Dahili hafızası 512 GB olan katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, ekrana entegre parmak izi teknolojisini benimsemiyor. Bunun yerine parmak izi sensörü güç tuşunda olan telefon, arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Modelin içerisinde ise 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunuyor. Modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor.4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi de aktif olarak yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold ekran sorunu için neler yapıldı?

Çözüm için ilk olarak modelin üzerindeki koruyucu katman gövdeye entegre edilmiş durumda. Ekranın görevini sorunsuz olarak yerine getirmesi için kilit rol üstlenen bu katman, artık bir “film” gibi görünmüyor, tüm ekranı kaplıyor ve satın alan kullanıcılarda çıkarma isteği oluşturmuyor. Bir diğer değişiklik ise menteşe tarafında yapılmış. Firmanın menteşe boşluğunu daraltarak içeriye toz girmesini engelleyecek bir önlem aldığı söyleniyor. Ayrıca menteşenin artık ekran ile aynı hizada olduğu ve bu sayede filmi daha çok gerdiği de belirtiliyor. Film daha çok gerildiği için araya toz giremiyor. Bunlara ek olarak ekran katmanının korunmasına yönelik uyarıların artırıldığı da söyleniyor.

Not: Sayfadaki görseller yeni sürüme aittir.

İlgili Video