reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold

Sonunda geliyor; işte Samsung Galaxy Fold’un satışa çıkacağı tarih

Merak edilen katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold için çok ama çok az kaldı. Firma beklenen çıkışı artık sonunda resmen yapıyor.

Yurt dışı fiyatı 1.980 dolar olan katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, biliyorsunuz yaşadığı ekran sorunu nedeniyle bir türlü satışa çıkmadı. Samsung Mobile’ın başındaki isim DJ Koh’un “Tam olarak hazır olmadan görücüye çıkardık” şeklinde öz eleştiri yaptığı cihaz, geçtiğimiz haftalarda ekran sorunlarında kurtuldu. Ancak modelin tam çıkış tarihi bir türlü açıklanmıyordu. Sadece 18 Eylül ile 20 Eylül tarihleri arasında raflardaki yerini alacak denilen telefon, kısa süre önce kesinleştiği üzere 6 Eylül tarihinde satışa çıkıyor. Bu açıdan beklenenden erken gelen telefon, sonunda yenilenmiş tasarımıyla karşımıza çıkıyor. 6 Eylül tarihinde ilk olarak Güney Kore’de satılacak model, daha sonra diğer pazarlara da açılacak deniyor. İlk lansmanı Türkiye’de yapılmasına rağmen buraya gelmesi beklenmeyen telefon, eğer gelirse 20 bin TL’den daha pahalı olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold hangi detaylarla geliyor?

Tekrar kısaca hatırlamak adına Fold, 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekrana sahip. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, 12 GB RAM ile geliyor. Katlanabilir telefonun arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Fold’un içerisinde 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunurken, modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor. 4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi sunuluyor.

İlgili Video