reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir telefon samsung galaxy fold
katlanabilir telefon samsung galaxy fold

Samsung Galaxy Fold için çıkış tarihi netleşti

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold için çıkış tarihi artık tam olarak netleşmiş gibi görünüyor. Telefon yeni iPhone’lardan önce karşımızda.

Yurt dışı fiyatı 1.980 dolar olan Samsung Galaxy Fold, biliyorsunuz ekran sorunu nedeniyle bir türlü satışa çıkmadı. Bu sorunları çözen firma, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklama ile cihazın eylül ayında raflardaki yerini alacağını aktarmıştı. Samsung Mobile’ın başındaki isim DJ Koh’un “Tam olarak hazır olmadan görücüye çıkardık. Bu utanç verici” olarak nitelendirdiği akıllı telefon, yeni bilgilere göre iPhone 11 ailesinden hemen önce satışa çıkıyor. Burada modelin raflardaki yerini 18 Eylül ile 20 Eylül tarihleri arasında alacağı söyleniyor. Bu açıdan almayı düşünenlerin biraz daha beklemesi gereken telefon, buna ek olarak başta sadece büyük pazarlarda satışa sunulacak. Bu açıdan modelin eylül ayında Türkiye’ye gelmesi beklenmiyor. Zaten cihazın burada 16-17 bin TL‘ye çıkacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold şu detaylara sahip

Hatırlamak adına telefon 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekrana sahip. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, tam 12 GB RAM ile geliyor. Dahili hafızası 512 GB olan katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, ekrana entegre parmak izi teknolojisini benimsemiyor. Bunun yerine parmak izi sensörü güç tuşunda olan telefon, arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Modelin içerisinde ise 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunuyor. Modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor. 4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi de aktif olarak yer alıyor.

İlgili Video