reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold

Yeni Samsung Galaxy Fold için ortaya atılan güzel fiyat haberi

Merak edilen katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold artık sonunda geliyor. Bu model daha çıkmadan yenisini de gündeme çıkıyor.

Kısa süre önce kesinleştiği üzere katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold 6 Eylül tarihinde satışa çıkıyor. Yaşadığı ekran sorunu sonunda halledilen telefon, biliyorsunuz tam 1.980 dolar fiyat etiketine sahip. Bu açıdan çok pahalı olan katlanabilir telefon, çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor. Yeni model ise biraz daha uygun fiyatlı olacak deniyor. Sağlam kaynaklara göre yeni model, Galaxy Fold gibi 512 GB değil 256 GB dahili depolama ile yolda bulunuyor. Bunun etkisiyle daha ucuza satılacağı söylenen telefon, burada yine de 1.500 doların altına kesinlikle inecek izlenimi oluşturmuyor. SM-F700F kod numarasıyla geliştirme sürecinde olduğu belirtilen yeni Fold ya da olasıyla adıyla Galaxy Fold 2, daha farklı bir tasarım taşıyabilir deniyor. Burada eski kapaklı telefonlar gibi bir yapının tercih edilebileceği tahmin ediliyor. Firmanın bu konuda aldığı birçok patent bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold ile yaşanan ekran sorunu için neler yapılmıştı?

Daha önce de paylaştığımız üzere çözüm için ilk olarak modelin üzerindeki koruyucu katman gövdeye entegre edilmiş durumda. Ekranın görevini sorunsuz olarak yerine getirmesi için önemli olan bu katman, artık bir “film” gibi görünmüyor, tüm ekranı kaplıyor ve satın alan kullanıcılarda çıkarma isteği oluşturmuyor. Bir diğer değişiklik ise menteşe tarafında yapılmış. Firmanın menteşe boşluğunu daraltarak içeriye toz girmesini engelleyecek bir önlem aldığı da söyleniyor. Ayrıca menteşenin artık ekran ile aynı hizada olduğu ve bu sayede filmi daha çok gerdiği de belirtiliyor. Film daha çok gerildiği için araya toz giremiyor. 

İlgili Video