reklamı kapat

POPÜLER

Apple takip cihazı
Apple takip cihazı

Apple’ın merak edilen yeni donanım ürününden son bilgiler

Apple tarafından 10 eylül etkinliğinde tanıtılması beklenen takip aksesuarı hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Ürün oldukça kullanışlı olacak gibi duruyor.

Geçtiğimiz aylarda iOS 13 kodların bulunan ürün, şimdilik B389 kod adıyla geçiyor. Takip cihazı, takip aksesuarı veya etiket donanımı gibi farklı isimlerde anılan ürün, temel olarak değerli eşyalarınızı Apple cihazlar üstünden takip etmenize imkan tanıyor. Özellikle çanta gibi kişisel eşyaları unutmamak adına güzel duran ürün, iOS 13 ile gelen “Find My” uygulamasıyla bağlantılı çalışıyor. Tasarımsal olarak aşağıdaki gibi yuvarlak bir formda olduğu belirtilen ürün, iOS 13 kodlarına göre konumlandırıldığı eşyadan uzaklaşıldığı zaman telefon ya da saat üstünden bildirim yapabiliyor. Bu açıdan GPS üstünden gerçek zamanlı takip için geliştirilmeyen donanım, yakındaki kayıp eşyanın bulunması için ses de çıkarabilecek gibi görünüyor.

Yazılımsal olarak güvenli bölgeler ayarlanacağı ve buralarda “unuttunuz” bildirimi vermeceği söylenen ürün, bir kayıp moduna da sahip olacak. Bu mod açıldığında ürün her iPhone sahibini arama sürecine dahil edecek. Başka bir iPhone kullanıcısı aksesuarın yakınından geçerse konum Find My üstünden tarafınıza bildirilecek. Artırılmış gerçeklik temelli olacağı ve bunu obje bulma sürecinde kullanacağı söylenen bu faydalı aksesuarın, gücünü arkasına konulacak tek bir saat pilinden alacağı da söylenenler arasında yer alıyor.

Apple takip cihazı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple takip aksesuarı yakında satışa çıkabilir

Çünkü ürünün yazılımsal altyapısı hazır durumda. Çok uygun fiyatlı olacağı tahmin edilen ürün, özellikle Amerika’da milyonlar satacak izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın inanılmaz pahalı bilgisayarı ve monitörü