reklamı kapat

POPÜLER

Apple Tag

iOS 13’te bulundu; işte Apple’ın yakında gelecek yeni donanım ürünü

WWDC 2019 kapsamında tanıtılan iOS 13, önemli bir haberle daha karşımızda bulunuyor. Sürümün kodlarında yakında gelecek bir Apple donanım ürünü ortaya çıkmış durumda.

iOS 13, WWDC 2019’da gerçekten ciddi ses getirdi. Önemli yenilikleri bünyesinde barındıran sürüm, bu sefer kodlarında bulunan bir detayla gündemde. Hatırlarsınız Apple uzun süredir bir etiket cihazıyla gündeme geliyor. İşte bu şimdilik “Tag” olarak geçen cihaz, iOS 13 beta 1 kodlarında açıkça yer alıyor. Hatta kodlar içerisinde yukarıdaki simgesi de ortaya çıkan cihaz, gelen bilgilere göre böyle yuvarlak bir gövdeye sahip ve oldukça ufak. Peki bu cihaz tam olarak ne işe yarıyor? Bu ürün sayesinde çanta ya da valiz gibi ürünler yeni “Find My” uygulamasıyla takip edilebiliyor. Kişilerin iCloud hesaplarına bağlanacak Tag, içerisine konulan kişisel eşyadan uzaklaşıldığı zaman telefon ya da saat üzerinden bildirim veriyor. Böylece geride çanta / eşya unutma derdi ortadan kalkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13 ile gündeme gelen Apple “Tag” ne zaman tanıtılacak?

Ürünün yazılımsal altyapısı kurulmuş durumda. Bu açıdan resmi duyurunun 2019 iPhone modellerinin tanıtılacağı eylül etkinliğinde olması bekleniyor. Yapısı gereği uygun fiyatlı olacağı tahmin edilen cihazın, sürekli olarak GPS üzerinde konum belirleme gibi bir amacı bulunmuyor. Bu açıdan bu ürünü şarj etmek de gerekemeyecek deniyor. iOS 13’ün kodlarını araştıran geliştiricilerin Tag hakkında daha fazla bilgiye ulaşacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın inanılmaz pahalı bilgisayarı ve monitörü