reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 13 takip aksesuarı

iOS 13 içinde bulundu; Apple’ın takip aksesuarından yeni detaylar

Apple tarafından 13 Eylül etkinliğinde tanıtılması beklenen ancak tanıtılmayan takip aksesuarı hakkında iOS 13 içerisinden yeni bilgiler elde edildi.

Olası adıyla Tile benzeri Apple takip aksesuarı Apple Tags, yeni iPhone’lar ile tanıtılmayarak büyük bir sürpriz oluşturdu. Ancak ürün aktif olarak masada bulunuyor. iOS 13 içerisinde yer alan Find My uygulamasından elde edilen yeni görüntüler ise cihazdan yeni bilgiler veriyor. Eskiler ile harmanladığımız zaman ürün, gücünü detaylarına burada yer verdiğimiz U1 çip biriminden alıyor. U1 çip biriminin en büyük getirisi ise bu takip aksesuarı için ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi oluyor. iPhone 11 modellerinde de yer alan UWB desteği, teknik olarak konum belirleme noktasında Bluetooth LE ve WiFi‘a oranla çok ama çok daha hassas çalışıyor. İç mekanda yaklaşık 5 metrelik konum belirleme sürecini 5-10 cm seviyesine çektiği belirtilen teknoloji, iki cihazlar arasındaki radyo dalgalarının transfer zamanını ölçüyor ve böylece çok hassas konum belirleme gerçekleştirebiliyor.

İşte bu sayede çok kararlı / doğru çalışacak B389 kodlu Apple Tags, bu altyapı yüzünden sadece iPhone 11’ler ile çalışabilir deniyor. Aşağıda görebileceğiniz üzere Find My uygulaması içindeki “Items” menüsünden takip edilebilecek ve düzenlenebilecek aksesuar, artırılmış gerçeklik temelli gösterim de yapabilecek.

Apple iOS 13 takip aksesuarı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13 ile iyice detaylanan Apple takip aksesuarı merak uyandırıyor

Apple’ın “günlük eşyalarınızı B389 ile bir daha asla kaybetmeyin” diyerek tanımladığı ürün, yakındaki cihazlardan iCloud eşleştirmesi yapacak ve büyük ihtimalle ses de çıkarabilecek. GPS üstünden sürekli takip amacı bulunmayan aksesuar, konulduğu objeden uzaklaşıldığı zaman anlık olarak “unuttun” bildirimi alınmasına imkan tanıyacak.

Kayıp belirleme noktasında çevredeki diğer iPhone kullanıcılarını da kullanacak ürün, gücünü tek bir saat pilinden alacak ve bununla aylarca çalışacak deniyor. Henüz fiyatı bilinmeyen aksesuarın, yakında tanıtılacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Kamerası ses getiren iPhone 11 Pro Max