reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Smart Tag

Takip odaklı Samsung Galaxy Smart Tag tasarımı sızdırıldı

Apple AirTags takip aksesuarı için biliyorsunuz bir rakip de Samsung’dan geliyor. İşte bu model Samsung Galaxy Smart Tag için tasarım sızdı.

Tile benzeri takip aksesuarı Apple AirTags, biliyorsunuz 2020’de gelmesi beklenen ancak gelmeyen Apple ürünlerinden oldu. Artık 2021 Mart etkinliğine kaldığı düşünülen ürün, elbette 2021’de tanıtılacak tek takip aksesuarı olmayacak. Çünkü Samsung Galaxy Smart Tag da yolda bulunuyor. Resmi SmartThings uygulaması üzerinden artık iyice netleştiği üzere aşağıdaki tasarımla yolda bulunan ürün, bildiğimiz kadarıyla gücünü tek bir 3V CR2032 pilden alıyor ve Bluetooth 5.1 desteğine sahip. Şimdilik iki farklı renkte geleceği aktarılan Galaxy Smart Tag, yüksek ihtimalle Avrupa’da 15 – 20 euro arasında bir fiyata satılacak. Türkiye’de de resmi olarak satılacağını düşündüğümüz ürünün, direkt olarak gövdesinde bir anahtar bağlantı boşluğuna sahip olduğu da dikkatlerden kaçmıyor.

Samsung Galaxy Smart Tag sonrasında gelecek Apple AirTags içinse detaylar şöyle

Apple’ın iOS kodlarında “günlük eşyalarınızı bir daha asla kaybetmeyin” diyerek tanımladığı ürün, hatırlamak adına gücünü detaylarına burada yer verdiğimiz U1 çip biriminden alıyor. U1 çip biriminin en büyük getirisi ise bu takip aksesuarı için Ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11, iPhone 12 ve yeni Apple Watch modellerinde de yer alan UWB desteği, teknik olarak konum belirleme noktasında Bluetooth LE ve WiFi‘a oranla çok ama çok daha hassas çalışıyor. İç mekanda yaklaşık 5 metrelik konum belirleme sürecini 5-10 cm seviyesine çektiği belirtilen teknoloji, iki cihazlar arasındaki radyo dalgalarının transfer zamanını ölçüyor ve böylece çok hassas konum belirleme gerçekleştirebiliyor.

İlginizi Çekebilir

SpaceX, geleceğin roketi için etkileyici bir video yayımladı