reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 yeniden Türkiye stoklarına geliyor; işte bilinmesi gerekenler

PlayStation 5 kısa bir süre önce Türkiye’de satışa sunulmuş ve diğer ülkelerde olduğu gibi kısa süre içerisinde tükenmişti.

Yurt dışında da sevkiyatı yeniden başlayan konsol Türkiye’de de yeniden satışa sunuluyor. Amazon.com.tr bu akşam saat 18:00 itibarıyla konsolu satışa sunmaya hazırlanıyor. PlayStation 5 satın almayı düşünenler için haber dikkat çekeceğe benziyor.

Konsol, gücünü sekiz çekirdekli AMD Zen 2 işlemcisini bünyesinde barındırıyor. Konsoldaki işlemci saat hızı ise 3.5 GHz. Bu hıza ulaşması sayesinde çok hızlı bir performans sunan konsol performans açısından sınırıları zorluyor. Oyuncuların beklentilerini karşılayacak düzeyde bir performans sunan konsolda AMD’nin RDNA 2 mimarisi temel alan ve 2.23 GHz’de saatte 10.28 teraflop ve 36 işlem birimi vadeden özel bir grafik işlemcisi bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 modelinin dijital versiyonu ne zaman Türkiye’de satışa sunulacak?

SSD performansıyla fark yaratan oyun konsolunda DualSense oyun kumandası da dikkatleri üstüne çekiyor. Konsolun diskli versiyonunun fiyatı ise 8.299 TL. Dijital sürümün önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor. Konsolun dijital versiyonunun Türkiye fiyatı açıklandığında sizlerle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni modeli ile tanışın