reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

Oyun tutkunlarına müjde: PlayStation 5, Türkiye’de yeniden satışta

Tüm dünyada olduğu gibi PlayStation 5‘i de resmi kaynaklardan Türkiye’de satın almak halen çok zor. Satışa sunulduğu an tükenen konsol bir satış kanalı tarafından yeniden piyasaya sürüldü. Amazon tarafından satışa sunulan konsolu satın almak için acele etmeniz gerekiyor. Sınırlı sayıda satışta olan konsolun standart sürümünün fiyatı ise 7.499 TL.

Konsol gücünü AMD’nin sekiz çekirdekli Zen 2 işlemcisinden alıyor. 3.5 GHz hızında çalışan bu işlemci güçlü bir performans sergiliyor. Bu hıza ulaşması sayesinde çok hızlı bir performans sunan konsol performans açısından sınırıları zorluyor. Oyuncuların beklentilerini karşılayacak düzeyde bir performans sunan konsolda AMD’nin RDNA 2 mimarisi temel alan ve 2.23 GHz’de saatte 10.28 teraflop ve 36 işlem birimi vadeden özel bir grafik işlemcisi yer alıyor. Konsol SSD performansıyla fark yaratıyor. Oyun konsolunda DualSense adı verilen oyun kumandası da dikkatleri üstüne çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 yeni oyun kumandası DualSense ile fark yaratıyor

USB-C üzerinden şarj edilen oyun kumandası dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetiklerle göze çarpıyor. Kumanda geleneksek gürültülü motorların yerine gelen çift aktüatörlerle oyun içi eylemlere fiziksel olarak duyarlı geribildirimleri hissetmeye imkan tanıyor. Yeni kumanda da en ufak detaylar dahi titreşim üstünden hissediliyor. . Ayrıca cihazda R2 ve L2 tetik tuşları da adaptif bir şekilde karşımıza çıkıyor. Dahili bir mikrofona da sahip olan kumandanın Türkiye fiyatı ise 675 TL.

PlayStation 5

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın