reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 satın almayı düşünenler için indirim fırsatı

PlayStation 5 satın almayı düşünenler için yeni bir indirim fırsatından söz etmek istiyoruz. Satış fiyatı 8.399 TL olan oyun konsolu şu anda 7.799 TL‘ye satılıyor.

Oyun konsoluna
sahip olmayı düşünen kullanıcılar için kampanya cazip görünüyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de stok sıkıntısı yaşanan konsol gücünü AMD’nin sekiz çekirdekli Zen 2 işlemcisinden alıyor. 3.5 GHz hızında çalışan bu işlemci güçlü bir performans sergiliyor.

Bu hıza ulaşması sayesinde çok hızlı bir performans sunan konsol performans açısından sınırıları zorluyor. Oyuncuların beklentilerini karşılayacak düzeyde bir performans sunan konsolda AMD’nin RDNA 2 mimarisi temel alan ve 2.23 GHz’de saatte 10.28 teraflop ve 36 işlem birimi vadeden özel bir grafik işlemcisi yer alıyor. Konsol SSD performansıyla fark yaratıyor. Oyun konsolunda DualSense adı verilen oyun kumandası da dikkatleri üstüne çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Playstation 5, DualSense oyun kumandasıyla oyun deneyimini farklı boyuta taşıyor

USB-C üzerinden şarj edilen oyun kumandası dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetiklerle dikkat çekiyor. Kumanda geleneksek gürültülü motorların yerine gelen çift aktüatörlerle oyun içi eylemlere fiziksel olarak duyarlı geribildirimleri hissetmeye imkan tanıyor. Yeni kumanda da en ufak detaylar dahi titreşim üstünden hissediliyor. . Ayrıca cihazda R2 ve L2 tetik tuşları da adaptif bir şekilde karşımıza çıkıyor. Dahili bir mikrofona da sahip olan kumandanın Türkiye fiyatı ise 669 TL.
PlayStation 5

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı