reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5’in Türkiye fiyatı için indirim fırsatı

Çip sorunu sebebiyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de edilmesi çok zor olan PlayStation 5 için yeni bir indirim fırsatı yapıldı. Popüler oyun konsolunun fiyatı 14.700 TL‘den 13.636 TL‘ye geriledi.

Advertisement

Önümüzdeki günlerde dolar ve euro kurunun daha da yükselmesi durumunda konsolun fiyatının daha da artacağını ne yazik ki söylemek mümkün. Bu sebeple şu sıralar PlayStation 5 satın almayı düşünüyorsanız bu indirim kampanyasına göz atabilirsiniz. Konsolun özelliklerine bakacak olursak PS5’te AMD‘nin sekiz çekirdekli Zen 2 işlemcisi yer alıyor. Bu işlemci 3.5 Ghz saat hızına ulaşabiliyor. Bu hıza ulaşması sayesinde çok hızlı bir performans sunan PlayStation 5 performans açısından sınırıları zorluyor. Oyuncuların beklentilerini karşılayacak düzeyde bir performans sunan konsolda AMD’nin RDNA 2 mimarisi temel alan ve 2.23 GHz’de saatte 10.28 teraflop ve 36 işlem birimi vadeden özel bir grafik işlemcisi yer alıyor. Konsol SSD performansıyla fark yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 ile gelen DualSense oyun kumandası fark yaratıyor

Oyun kumandası USB-C üzerinden şarj ediliyor. Kumanda da dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikler yer alıyor. Kumanda geleneksek gürültülü motorların yerine gelen çift aktüatörlerle oyun içi eylemlere fiziksel olarak duyarlı geribildirimleri hissetmeye imkan tanıyor. Yeni kumanda da en ufak detaylar dahi titreşim üstünden hissediliyor. . Ayrıca cihazda R2 ve L2 tetik tuşları da adaptif bir şekilde karşımıza çıkıyor. Dahili bir mikrofona da sahip olan kumandanın Türkiye fiyatı ise 1.129 TL.
PS5

İlginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display