reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch

Apple’dan Apple Watch ve iPhone için sıra dışı patent başvurusu

Apple, Apple Watch ve iPhone için yeni bir patent başvurusunda bulundu. ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne yapılan patent başvurusuna bakıldığında Apple Watch veya iPhone kullanıcıları cihazlarına üfleyerek işlemler gerçekleştirebilecek.

Kullanıcıların telefon aramalarını Apple Watch veya iPhone’ları üzerinden üfleyerek yapabileceği belirtiliyor. Kullanıcıların aynı zamanda üfleme işlemiyle cihazlarını da uyandırabileceği ifade ediliyor. ”Elektronik bir cihazla darbe olayı algılama ve mod değiştirme” başlıklı patent gelecekte yenilikçi bir teknolojiyi Apple Watch ve iPhone cihazlarında kullanıcılara sunabilir. Halen geliştirilme aşamasında olan bu özelliğin kullanıma sunulabilmesi için testlerin başarışı şekilde tamamlanması gerekiyor. Apple bu özelliği kullanıma sunarak kullanıcılara cihazlarıyla etkileşim kurmanın yeni bir yolunu sunma ihtimali bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sıra dışı teknoloji Apple cihazlarına olan ilgiyi daha da artırabilir

Kullanıcıların cihazlarıyla etkileşim kurması için ellerini kullandıklarını belirten Apple, cihazlarla fiziksel olarak etkileşime girilmediğinde kullanıcı deneyiminin önemli derece azaldığını ifade ediyor.  Geliştirilen yeni teknolojiyle bu durumun üstesinden gelinebileceği dile getiriliyor.  İlk olarak 30 Mart 2020’de listelenen patentin önümüzdeki ay tanıtılması beklenen Apple Watch Series 7 ve iPhone 13 ailesinde kullanılma olasılığı ise çok düşük.

İlginizi Çekebilir

Google’ın Türkiye’de de açık olan deprem algılama sistemi