reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21 FE

Samsung Galaxy S21 FE için “resmi” sızıntılar da sürüyor

Samsung Galaxy S21 FE modeli çok uzun zamandır gündemde olan bir telefon. Cihaz halen ses getiriyor çünkü resmi sızıntılar yapılıyor.

Daha önce yapılan sızıntılar ile kesinleştiği üzere direkt olarak yukarıdaki standart tasarımı taşıyan Samsung Galaxy S21 FE, kısa süre önce bir kez daha isimsel olarak Samsung’un sitesinde göründü.

Bugün ise dikkat çeken bütçe dostu amiral gemisi telefon resmi Google Play Console üzerinde görüntülendi. Telefon buraya 6 GB RAM + Snapdragon 888 işlemci ile giriş yaptı.

Google Play Console üzerinde Android 11 ile görünen ancak üç yıl ana Android güncellemesini alacak telefonlar arasında yer alan Galaxy S21 FE, Türkiye’de de satılma ihtimali olan modeller arasında yer alıyor.

Biliyorsunuz Türkiye’de Galaxy S20 FE için hem Exynos hem de Snapdragon işlemcili sürümler resmi olarak satıldı. Resmi olarak daha sonra gelen Snapdragon işlemcili model güncel olarak Türkiye’de 5.499 TL seviyesinde satılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 FE için teknik detaylar ise şöyle

Galaxy S21 FE gücünü Snapdragon 888 ve Exynos 2100 işlemcilerden alacak. Telefon belirli pazarlarda Snapdragon 888 işlemci belirli pazarlarda ise Exynos 2100 işlemci ile satışa sunulacak.

Ancak bunun halen kesin olmadığını belirtelim. Global çip krizi nedeniyle yıl sonuna ertelenen telefon, sadece Snapdragon 888 de kullanabilir.

5G desteğine sahip olacağı kesin olan telefon resmi kayıtlara göre 4.500 mAh pil taşıyor. Bu pil için telefonda 45W hızlı şarj desteği bulunuyor. Ancak kutudan 45W değil 25W hızlı şarj cihazının çıkacağı aktarılıyor.

Dikkat çeken telefon, 6,4 inç boyutta 120 Hz bir AMOLED ekrana sahip olacak. 128 GB / 256 GB depolama seçeneklerinin sunulacağı Galaxy S21 FE, microSD yuvasına da sahip.

Söylendiği kadarıyla telefonun arkasında 12 megapiksel geniş açı ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel 3x telefoto kameraları bir araya geliyor. Galaxy S21 FE‘nin önünde ise 32 megapiksel selfie kamerası yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın