reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21 Fan Edition Samsung Galaxy S21 FE

Samsung Galaxy S21 FE ve fazlası geliyor; işte ilk detaylar

Samsung Galaxy S21 ailesinde üç farklı model yer alıyor. Ancak bu durum yakında Galaxy S21 FE ile değişecek. İşte detaylar;

Samsung Galaxy S21 FE (Fan Edition) en son LetsGoDigital‘in hazırladığı yukarıda gördüğünüz hayali konsept tasarım ile gündeme gelmişti. Şimdi ise telefonun kesin olarak yolda olduğu ortaya çıktı. Söylendiği kadarıyla Galaxy S21 FE modeli 2021’in dördüncü çeyreğinde görücüye çıkıyor. Dün bu yıl bir Galaxy Note 21 satışa sunmayacaklarını duyuran Samsung, 2021 bitmeden karşımıza Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 2 modellerini de çıkaracak. Ayrıca Tab S7 Lite tablet de gelecek. Firmadan ek olarak birçok Galaxy M ve Galaxy A serisi telefon da gelecek. Burada en çok merak edilen cihazlardan olan Samsung Galaxy S21 FE, kesin olarak bütçe dostu bir amiral gemisi olacak ve 2021’in sonunda firmanın satışlarını ciddi oranda artıracak. Bu model elbette Galaxy S20 FE gibi Türkiye’de de resmi olarak satılacak.

Samsung Galaxy S21 FE öncesinde Galaxy S21 işlemcileri arasında fark var mı?

Bu merak edilen konu geçtiğimiz aylardan netlik kazanmıştı. Samsung Galaxy S21 ailesi biliyorsunuz gücünü satıldığı yere göre Snapdragon 888 ya da Exynos 2100 işlemciden alıyor. Türkiye’de örneğin Exynos 2100 işlemcili Galaxy S21’ler, ABD’de ise Snapdragon 888 işlemcili Galaxy S21’ler satılıyor. İşte bu cihazlar arasında yapılan testlere göre yine bir performans farkı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Detaylı analizlere göre Snapdragon 888 işlemci Exynos 2100‘e oranla biraz daha yüksek performans getiriyor, birçok görevi daha iyi yerine getiriyor ve bunu daha az enerji harcayarak sunuyor. Burada en önemli detaylardan birisi pil ömrüne ciddi etki eden “daha az enerji harcama” olurken, Exynos 2100‘ün yük altında Snapdragon 888‘e oranla daha çabuk ısınıp gücünü azalttığı belirtiliyor. Galaxy S21 FE de bu işlemcilerden birisini kullanacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 resmi videoda parçalarına ayrıldı