reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 stoklarıyla ilgili Sony’den açıklama

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, PlayStation 5 stoklarıyla ile ilgili açıklamada bulundu. Kısa bir süre önce Türkiye’de de satışa sunulan oyun konsolunun yeterli stoğu olmasına rağmen dünya genelinde tükendiğini belirten Ryan, kovid salgını olmasa dahi bu durumun yaşanacağını ifade etti.

Dünya genelindeki tüm konsolların satıldığını açıklayan Ryan, geçtiğimiz yıl sevkiyatla ilgili sorun yaşanmaması için çalıştığını da söyledi. Talebi karşılamak için daha fazla zaman harcağını dile getiren Ryan, pandeminin neden olduğu en büyük sorunun üretim öncesi olduğunu belirtti. Ryan, seyahat ve diğer kısıtlamalar nedeniyle, “tüm üretim hazırlıklarını uzaktan kamera ile gerçekleştirdiklerini ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ryan, Microsoft’un oyun hizmeti Game Pass’e karşılık bir hamlelerinin olup olmadığını henüz belirtmese de önümüzdeki günlerde yeni bir açıklama yapacaklarını söyledi. Ryan’ın böyle bir açıklamada bulunması oyun tutkunlarını heyecanlandıracağa benziyor.

PlayStation 5 performansıyla fark yaratıyor

Konsol, gücünü sekiz çekirdekli AMD Zen 2 işlemcisinden alıyor. Konsoldaki işlemci saat hızı ise 3.5 GHz. Bu hıza ulaşması sayesinde çok hızlı bir performans sunan konsol performans açısından sınırıları zorluyor. Oyuncuların beklentilerini karşılayacak düzeyde bir performans sunan konsolda AMD’nin RDNA 2 mimarisi temel alan ve 2.23 GHz’de saatte 10.28 teraflop ve 36 işlem birimi vadeden özel bir grafik işlemcisi bulunuyor. SSD performansıyla fark yaratan oyun konsolunda DualSense oyun kumandası da dikkatleri üstüne çekiyor. Konsolun diskli versiyonunun fiyatı ise 8.299 TL. Dijital sürümün önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.

Konsolun arayüzünü gösteren video