reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5 Slim

1 TB’lık PlayStation 5 Slim için indirim fırsatı [Nisan 2024]

Kısa bir süre önce Türkiye’de resmi olarak satışa sunulan PlayStation 5 Slim için ilk indirim fırsatı geldi. Mevcut PlayStation 5’ten daha ince gövde tasarımına sahip olan konsol aynı zamanda daha geniş depolama kapasitesine sahip.

Standart modelde 825 GB‘lık depolama kapasitesi yer alırken yeni modelde 1 TB’lık hafıza kullanılıyor. Slim modelinin özelliklerine bakacak olursak standart modelle aynı özelliklerle sahip olduğu görülüyor. PS5 Slim’de AMD‘nin sekiz çekirdekli Zen 2 işlemcisi yer alıyor. Bu işlemci 3.5 Ghz saat hızına ulaşabiliyor. Bu hıza ulaşması sayesinde çok hızlı bir performans sunan PlayStation 5 Slim performans açısından sınırıları zorluyor. Oyuncuların beklentilerini karşılayacak düzeyde bir performans sunan cihazda AMD’nin RDNA 2 mimarisi temel alan ve 2.23 GHz’de saatte 10.3 teraflop ve 36 işlem birimi vadeden özel bir grafik işlemcisi yer alıyor. Konsol SSD performansıyla fark yaratıyor. Piyasadaki fiyatı 29.999 TL olan konsol yapılan indirimle 27.999 TL‘ye temin edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 Slim ile birlikte gelen DualSense konforlu bir deneyim sağlıyor

Oyun kumandası USB-C üzerinden şarj ediliyor. Kumanda da dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikler yer alıyor. Kumanda geleneksek gürültülü motorların yerine gelen çift aktüatörlerle oyun içi eylemlere fiziksel olarak duyarlı geribildirimleri hissetmeye imkan tanıyor. Yeni kumanda da en ufak detaylar dahi titreşim üstünden hissediliyor. . Ayrıca cihazda R2 ve L2 tetik tuşları da adaptif bir şekilde karşımıza çıkıyor. Dahili bir mikrofona da sahip olan kumandanın Türkiye fiyatı ise 2.999 TL.

PS5 Slim

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın