reklamı kapat

POPÜLER

OPPO

OPPO da bir takip aksesuarı geliştiriyor; işte ortaya çıkanlar

Türkiye’de resmen yer alan teknoloji devi OPPO, mobil alanda yeni bir seçenek daha sunmaya hazırlanıyor. Firmadan bir takip aksesuarı geliyor.

OPPO, akıllı telefon odaklı olmasına rağmen artık başka aksesuarlar da üretiyor. Biliyorsunuz firmanın akıllı saat ile kablosuz kulaklık modelleri de bulunuyor. Bunlar arasına Find X3 ve Find X3 Pro ile bir takip aksesuarı da katılabilir. Tile’ın çözümlerine de rakip olacak bu şimdilik kağıt üzerinde yer alan ürün, LetsGoDigital tarafından gösterildiği kadarıyla kare yapıda. Bünyesinde garip şekilde bir anahtar takacak delik koyulmayan ürün, Bluetooth temelinde çalışacak ve kişilerin kaybetmek istemedikleri eşyalarını takip altına almasına imkan tanıyacak. Henüz fiyat ya da diğer detayları bilinmeyen bu takip aksesuarı, UWB teknolojisine de sahip olabilir. Biliyorsunuz bu alana yakında Apple da giriyor ve kullanıcıların alana ilgisi artıyor.

OPPO modeli merak uyandırırken, alanda en son Samsung Galaxy SmartTag gelmişti

Hatırlamak adına takip aksesuarı SmartTag, 220 mAh CR2032 piliyle tam 280 günlük pil ömrü sunuyor ve Bluetooth 5.0 LE temelinde görev yapıyor. Daha sonra gelecek 39 dolarlık “Plus” modelde ise UWB teknolojisi yer alacak bilgisi veriliyor. Tanıtım videosunu hemen aşağıda izleyebileceğiniz SmartTag, Android 8 ve üzeri tüm Samsung akıllı telefonlar ile uyumlu olarak kullanılabiliyor. Tüm ayarları SmartThingsFind uygulaması üzerinden yapılan ürün, objelerin uzaklığını uygulamadan görsel olarak gösterebiliyor ve istenirse ses de verebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SmartTag, Galaxy Find ağı ile kullanımdaki Samsung telefonlar üzerinden yayılan / toplanan sinyal ile takip gerçekleştirebiliyor. Milyonlarca Galaxy telefonun tarama sürecine gizliliğin ihlal edilmeden katılması takip ile konumlandırma konusunda kilit görünüyor. Plastik bir gövdesi bulunan ve çok hafif olan Galaxy SmartTag, elbette yağmurdan etkilenmiyor. Uçtan uca güvenlik ve yerleşik şifreleme ile görev yapan Tile rakibi, Avrupa’da 30 dolar fiyat etiketine sahip. 

İlgili Video