reklamı kapat

POPÜLER

OPPO

OPPO tarafından Mate 40 serisini akıllara getiren telefon çalışması

Türkiye’de resmen yer alan teknoloji devi OPPO, ilginç bir akıllı telefon modeliyle gündemde yer alıyor. İşte bilinmesi gerekenler;

OPPO, tarafından patenti alınan yeni telefon modeli, yukarıda da görebileceğiniz üzere direkt olarak Huawei Mate 40’ı akıllara getiriyor. Bu benzerliğin arkasında elbette yuvarlak formdaki arka kamera modeli yer alıyor. İlginç olarak bu kamera modülünün ortasında Mate 40’lardan farklı olarak ufak bir ekran da yer alıyor. Ön yüzünün kavisli olduğu görülen telefon, henüz ne zaman satışa çıkacak bilinmiyor. Bu telefonun elbette hiçbir zaman tanıtılmama ihtimali de bulunuyor. Modelin bu şekilde çıkması halinde “taklit benzetmeleri” üzerinden çok ses getireceği açık şekilde görünüyor.

OPPO tarafından en son ilginç bir selfie kamerası gündem olmuştu

Firmanın üzerinde çalıştığı ortaya çıkan son model ise daha önce görmediğimiz bir selfie kamera altyapısını karşımıza getiriyordu. OPPO baktığımız zaman yatay olarak hareket edebilen ve böylelikle birden fazla açıda fotoğraf çekebilen bir selfie kamera sistemi geliştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üst çerçevede yer alan bu kamera, motor ile sağdan sola ya da tam tersi yönde hareket ediyor ve böylece birçok ilginç imkan getirecek gibi görünüyor. Bu sayede otomatik kadrajlama, üç boyutlu çekim ya da açı güzeltme gibi faydalı özellikleri kullanıcılara sunulabileceği düşünülüyor. Elbette bu sistemin OPPO tarafından gerçeğe dönüştürülüp dönüştürülmeyeceği henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Çok yüksek hıza çıkabilen elektrikli scooter