reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home filmindeki Hulk detayı

Hemen Avengers Endgame’in ardından izlediğimiz Spider-Man Far From Home filminde herkesin dikkatinden kaçan bir Hulk detayı olduğu ortaya çıktı. Bu detay halkın kahramanlara bakış açısını da gözler önüne seriyor.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame filminin finalinde Black Widow, Hulk ve Iron Man büyük rol oynadı. Black Widow ruh taşını alabilmek için kendini feda etti. Hulk sonsuzluk eldivenini kullanan ilk kişi oldu ve beş sene önce Thanos’un gerçeklikten sildiklerini geri döndürdü. Finalde de Iron Man taşları yeniden kullanarak Thanos ve ordusunu ortadan kaldırdı. Böylece büyük mücadelenin galibi Avengers ekibi oldu. Avengers Endgame sonrasında yaşananlara halkın nasıl baktığını Spider-Man Far From Home’da gördük. Liseli gençlerin hazırladığı kahramanlara saygı duruşu niteliğindeki video geride kalan senelerde yaşananları gözler önüne seriyordu. Aynı zamanda sıradan vatandaşların yaşananların tamamından haberdar olmadığını anlamamızı sağlıyordu.

Spider-Man Far From Home detayı

Far From Home’un başlangıcında Peter Parker‘ın lisesindeki gençlerin hazırladığı videoda halkın Thanos’un parmak şıklatmasını “The Blip” olarak andığını öğrenmiştik. Aynı sahnede kaybolanları Avengers ekibinin hayata döndürdüğünden bahsediliyor. Bu sırada kullanılan fotoğrafta klasik Avengers üyelerinin yanında War Machine hatta Winter Soldier bile görülüyor. Fakat fotoğrafta Hulk yer almıyor. Bu detayın dikkat çekme nedeni herkesi geri döndüren kişinin Hulk olması. Buradan anlıyoruz ki sıradan vatandaşların Hulk’ın yaptıklarından haberi yok. Aksi halde Hulk’ın fotoğrafa eklenmemesi için hiçbir sebep yok. Aksine Profesör Hulk’ın artık ne kadar sevildiğini Avengers Endgame’de görmüştük. İnsanlar eskisi gibi ondan korkmuyor. Bu noktada tahminler Hulk’ın fedakarlığının gizli kaldığı yönünde oluyor. Bunun amacı ise Iron Man’in fedakarlığının önüne geçecek bir bilgiyi herkesle paylaşmamak olabilir. Elbette tüm bunlar Marvel hayranlarının tahminlerinden ibaret.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home kamera arkası