reklamı kapat

POPÜLER

hulk

Avengers Endgame’deki en büyük Hulk kararı

Avengers Endgame filminin en önemli anlarından biri Thanos’un gerçeklikten sildiği herkesin Hulk tarafından geri döndürülmesiydi. Bu noktada en önemli kararın uzun zaman önce verildiği anlaşıldı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Avengers Endgame’de kahramanlarımız beş senelik sürenin ardından zaman yolculuğunun mümkün olduğunu keşfediyor ve bu sayede sonsuzluk taşlarını yeniden toplamaya karar veriyordu. Tüm taşlar toplandıktan sonra Tony Stark kendi teknolojisiyle bir nevi yeni sonsuzluk eldivenini yaratıyordu. Bu eldiveni kullanıp parmaklarını şıklatarak herkesi geri döndürmeyi planlıyorlardı. Her şey tamamlanıp iş parmak şıklatma aşamasına geldiğinde bu görevi üstlenen kişi Hulk oldu. Russo kardeşlerin Hulk odaklı bu kararı çok uzun zaman önceden kesinleştirdiği ortaya çıktı.

En güçlü Avengers üyesi Hulk

Avengers Endgame’in yönetmenleri Reddit‘te düzenlenen soru cevap etkinliğine katıldı ve hayranları merak ettiği detaylara açıklık getirdi. Bunlardan biri de sonsuzluk eldivenini kullanan kişiyle ilgiliydi. Kullanıcılardan biri “Herkesi geri getirecek isim her zaman Hulk mıydı yoksa farklı kahramanları da değerlendirdiniz mi?” diye sordu. Anthony Russo bu soruya “Hayır bu Hulk’ın göreviydi” yanıtını verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aslına bakarsanız Avengers içinde en güçlü ismin Hulk olduğu uzun zamandır biliniyordu. Buna dair en son detayı Thor Ragnarok filminde görmüştük. Avengers’taki herkesin bir kod adı olduğu ve Hulk’ınkisinin “en güçlü Avenger” olarak kodlandığı ortaya çıkmıştı. Bu sebeple bu görev için başka birinin düşünülmemesi bizleri şaşırtmadı.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı