reklamı kapat

POPÜLER

hulk

Avengers Endgame filminden çıkartılan Hulk sahnesi

Avengers Endgame filminde Hulk ve Bruce Banner arasında geçen enteresan bir sahnenin planlandığı ancak daha sonra bu anların çekilmediği ortaya çıktı.

Marvel Sinematik Evreni’nin en güçlü kahramanı denince akla gelen ilk isimlerden biri Hulk. Avengers Endgame’de büyük bir değişim yaşayan bu karakter artık eskisinden daha güçlü. Çünkü gücünü düşünmeden ve kontrolsuz şekilde kullanmıyor. Bruce Banner’ın zekasına, Hulk’ın fiziksel gücüne sahip yeni bir versiyon görüyoruz. Bu değişim Avengers Endgame’de aniden karşımıza çıktı. Fakat senaryonun önceki versiyonlarında Bruce Banner ve Hulk’ı karşı karşıya getiren bir sahne buluyordu. Elbette bu ruh taşı sayesinde mümkün oluyordu. Sahneye dair detayları filmin yazarlarından Christopher Markus anlattı.

Bruce Banner ve Hulk karşı karşıya

“Avengers Endgame’de Hulk ve Ancient One sahnesini bulmadan önce farklı bir versiyın vardı. Bu sahnede Bruce Banner ve Hulk karşı karşıya gelip ilk kez birbirleriyle konuşuyordu. Fakat daha sonra bu sahneyi çekmeme kararı aldık. Yine de bu ikiliyi ekranda birlikte görmek çok güzel olurdu.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önceki planları tam olarak anlamasak da, Avengers Infinity War’da Thanos’un ruh taşı sayesinde yaşadığı görüyü, Bruce Banner’ın Hulk ile birlikte yaşayacağını anlıyoruz. Fakat senaristler bunun yerine Ancient One sahnesini yazarak izleyicilere zaman yolculuğunu ve yan etkilerini açıklamayı tercih etti. Açıkçası bu açıklamanın kesinlikle gerektiği olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple doğru bir karar alınmış diyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı