reklamı kapat

POPÜLER

hulk

Avengers Endgame yazarından Hulk ve Thanos mücadelesi açıklaması

Avengers Endgame filminde en çok beklenen sahnelerden biri Hulk ve Thanos ikilisinin yeniden karşı karşıya gelmesiydi. Ancak bu sahne yaşanmadı. Filmin yazarları çok beklenen bu sahnenin neden çekilmediğini açıkladı.

Bildiğiniz gibi Avengers Infinity War filminin başlangıcında Hulk, Thanos’la karşı karşıya gelmişti. İkili arasında yaşanan mücadelede deli titanın galip geldiğini görmüştük. Bu durum özellikle Hulk’ı çok seven Marvel hayranlarını üzmüştü. Çünkü pek çok Marvel hayranı onun en güçlü Avengers üyesi olduğuna inanıyordu. Bu durumun Avengers Endgame’le birlikte düzeltileceği umuluyordu. İki karakterin yeniden karşı karşıya gelmesi ve bu sefer Hulk’ın galip gelmesi her şeyi düzeltecek hamle olarak görülüyordu. Ancak görünen o ki rövanş hiçbir zaman değerlendirilen bir alternatif olmadı. Süreci filmin senaristlerinden Stephen McFeely ComicBook‘a anlattı.

Hulk değişti

“Avengers Endgame’in öncesinde pek çok izleyicinin Hulk ve Thanos’un yeniden karşı karşıya gelmesini beklediğini biliyorum. Eğer Bruce Banner, Profesör Hulk dönüşümünü yaşamamış olmasaydı, böyle bir sahne çekmek mantıklı olabilirdi. Fakat o artık alıştığımızdan çok farklı biri. Eskisi kadar mücadele peşinde koşan bir karakter değil. O yüzden Thanos ile yeniden mücadele edip onu alt etme hayalleri kurmuyordu.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu açıklamaya baktığımızda Bruce Banner‘ın Thanos’u kişisel olarak alt etme isteğinin hiçbir zaman olmadığını görüyoruz. Zaten büyük ihtimalle Avengers Infinity War’un başındaki mücadeleyi de hatırlamıyor. Tıpkı Thor Ragnarok’ta Hulk formundayken yaşananları hatırlamadığı gibi…

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı