reklamı kapat

POPÜLER

Keanu Reeves

Deepfake ile Susam Sokağı’na dahil edilen Keanu Reeves [İzle]

İnternetin yeni aldatmacası olarak tanımlanabilecek Deepfake videoları Keanu Reeves uyarlamalarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor.

DrFakenstein adlı YouTube kanalı hazırladığı Deepfake videoları ile tanınmaya başladı bile. İlk videosunu 3 ay önce yayınlayan kanal, Keanu Reeves’li ‘Susam Sokağı’ videosuyla kısa sürede viral olmuş durumda. John Wick ile gündemden düşmeyen Keanu Reeves, Deepfake videolarının aranan yüzü haline geldi. Yayınlanan yeni videoda kült hale gelmiş Susam Sokağı televizyon serisinden alınan bir görüntüye yapay zeka tabanlı sistem ile Keanu Reeves görüntüleri yerleştirilmiş. Çocuk bedeni ve sesleriyle sakallı Reeves yüzlerini görmek korkunç olsa da bu teknolojinin geliştirildiği takdirde nelere yol açabileceğinin de fragmanı gibi adeta.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Keanu Reeves

Sadece Keanu Reeves  değil diğer ünlüler de Deepfake videolarına konu oluyor

Sahte videolar hazırlama konusunu bir üst seviyeye taşıyan Deepfake teknolojisiyle çok ilginç videolar ortaya çıkabiliyor. Aynı kanalın diğer videolarına bakıldığında Bobby Lee’nin yüzü Maisie Williams’ın vücudunda görünüyor ve Joe Rogan’ın yüzü “Little Rascals”  videosunda ortaya çıkıyor. Farklı alanlarda ünlü isimlerin sahte videolarını viral hale getiren bazı YouTube kanalları bu yöntemin de görünür hale gelmesini sağlıyor.

DrFakenstein adlı kanalın bir diğer videosunda Elon Musk ve Dwayne Johnson tek bir bedende gösteriliyor. Eğlence olarak ortaya çıkan bu akım sonrasında tehlikeli hale gelebilecek gibi duruyor. İlerleyen günlerde konuya dair gerçekleşen diğer gelişmeleri de vermeye devam edeceğiz.

Elon Johnson adıyla hazırlanan Deepfake videosu

https://www.youtube.com/watch?v=ucljVZ3abg4