reklamı kapat

POPÜLER

Marvel

Kevin Feige’nin terfisinden sonra gelen Marvel ayrılığı

Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige‘nin büyük terfisi geçtiğimiz hafta basına yansımıştı. Bu terfi sonrasında dikkat çekici bir ayrılık yaşanacak gibi görünüyor.

Bilmeyenler için kısaca özet geçmek gerekirse Kevin Feige eskiden sadece Marvel stüdyolarının başında yer alıyordu. Bu da onun sorumluluk alanını sadece beyaz perdede karşımıza çıkan filmlerle sınırlıyordu. Fakat geçen hafta onun terfi alarak Marvel’ın başına geçirildiğini duyduk. Bu değişikliğin ardından hem televizyon dizileri hem de çizgi romanları onun sorumluluk alanına girmiş oluyor. Bu hamlenin Marvel Sinematik Evreni‘ni bütünleştireceği düşünülüyor. Bunun en önemli sebebi ise Marvel’ın televizyon projelerini Jeph Loeb’in idare ediyor olması ve onların iki farklı departmanın başında yer almasıydı. Yani aynı markaya hizmet verseler de, televizyon ve sinema departmanının birbiriyle rekabet halindeydi. Disney+ için çekilecek televizyon projelerinin doğrudan filmlere bağlanacağının duyurulmasının ardından rekabetten çok bütünlüğe ihtiyaç duyulmaya başlandı. Bu da Kevin Feige’in terfisiyle mümkün olacaktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel cephesinde ayrılık sesleri

Variety‘nin haberine göre bu terfinin ardından Jeph Loeb ayrılık kararı aldı. Loeb’in kendine televizyon bağlantılı yeni bir iş aradığı ve önümüzdeki haftalarda şirketten ayrıldığını resmen duyuracağı ifade ediliyor. Elbette ortada henüz resmi bir açıklama yok. O yüzden ayrılık kesinlik kazanmış değil. Fakat Marvel’ın içinde yaşanan bu değişiklik dengeleri değiştirecek gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı