reklamı kapat

POPÜLER

marvel

Marvel yönetiminde değişiklik: Kevin Feige’nin büyük terfisi

Marvel stüdyolarının başındaki isim olan Kevin Feige’nin büyük bir terfi aldığı ve sorumluluk alanının genişlediği ortaya çıktı. Peki bu terfi MCU için ne anlama geliyor?

Çizgi roman uyarlamalarını yakından takip edenler Kevin Feige’nin ismini oldukça iyi biliyor. Başarılı yapımcı sinematik evrenin temellerini atan ve on bir sene içinde giderek başarılı bir hal almasına sebep olan önemli kişilerden biri. Kısa bir süre önce Marvel stüdyolarındaki görevinin yanı sıra Lucasfilm’e yeni bir Star Wars filminde yardımcı olacağı belli olan yönetmen kendi işinde de başarıyla ilerliyor. Artık sadece film stüdyosunun başında yer almayacak, Marvel’a ait her şeyin idaresi ondan sorulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel yönetimindeki büyük değişiklik

Hollywood’un güvenilir kaynaklarından biri olan Deadline sitesinin haberine göre Kevin Feige’nin önemli bir terfi aldığı ortaya çıktı. Bu değişikliğin ardından hem televizyon dizileri hem de çizgi romanları onun sorumluluk alanına girmiş oluyor. Bu hamle sinematik evrenin ve çizgi romanların bir bütün halinde ilerlemesine yardımcı olacak gibi görünüyor. Marvel televizyon projelerinin başında yer alan Jeph Loeb artık Kevin Feige’ye bağlı olarak çalışacak. Önceden ikili farklı departmanları idare ediyordu. Aynı markaya hizmet verseler de, televizyon ve sinema departmanının birbiriyle rekabet halinde olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bu sebeple diziler ve filmler birbirine gönderme yapsa da, aralarında doğrudan bir bağlantı nadiren kuruluyordu. Kevin Feige’nin başa geçmesiyle birlikte bu ayrılığın ortadan kalkacağını umuyoruz.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı