reklamı kapat

POPÜLER

marvel

Kevin Feige’nin tüm başarılara rağmen şaşırtıcı Marvel açıklaması

Son yılların en başarılı filmlerine imza atan Marvel stüdyoları kaybeden taraf olarak görünüp buna rağmen büyük başarılar elde etmekten memnun görünüyor. En azından Kevin Feige öyle söylüyor.

On sene kadar önce çizgi roman uyarlaması filmler büyük risk olarak görünüyordu. Çünkü orijinaline sadık kalmayan uyarlamalar gişede beklenen başarıyı elde edemiyordu. Fakat Marvel stüdyoları Iron Man filmiyle birlikte bu durumu değiştirmeye başladı. Stüdyonun çektiği her film diğerinin başarısını geçmeyi başardı. Bu sürecin son aşaması da Avatar’ın rekorunu kırmaya yaklaşan Avengers Endgame oldu. Buna rağmen MCU kaybeden taraf olarak görünmeyi, başarısız olacaklarına dair tüm beklentileri aşıp izleyicileri şaşırtmayı istiyor. Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige bu isteklerini şu sözlerle ifade ediyor:

Marvel beklentileri ve başarıları

“Geçtiğimiz yıllarda Marvel’a olan bakış açısının değişmesinden mutluyuz. Yine de zaman zaman kaybeden taraf olarak olarak görülmeyi seviyoruz. İnsanların ‘Captain America filmi nasıl olacak ki?’ veya ‘Thor filmi güzel olacak mı?’ diye düşünmesi hoşumuza gidiyordu. Avengers gibi büyük bir başarının ardından bile Guardians of the Galaxy filmini duyurduğumuzda insanlar şaşırmıştı. ‘Bir rakun mu? Bir de ağaç? Ne yapıyorsunuz siz böyle?’ diye düşünülmesi hoşumuza gitmişti. İnsanlar ne bekleyeceğini bilmiyor. Biz de onları şaşıtma fırsatına sahip oluyoruz. Beklentileri aşıyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası uzun zamandır kimse Marvel ‘ın başarısız olmasını beklemiyor. Aksine herkes en başından beri Avengers Endgame’in Avatar‘ı geçeceği anı bekliyor. Bu sebeple Marvel’ın işi bu noktadan sonra zor.

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı