reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones dünyasının en anlamsız oyuncu değişikliği

Game of Thrones final sezonuyla karşımıza çıkalı uzun zaman oldu ancak diziye dair fark edilen detaylara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Bunlardan sonuncusu ise gerçekten anlamsız bir oyuncu değişikliğiyle alakalı.

George R. R. Martin’in A Song of Ice and Fire serisinden uyarlanan Game of Thrones’ta şimdiye kadar pek çok oyuncu değişikliği gördük. Bunlardan bir kısmı zorunluluk, bir kısmı da anlaşmazlık sebebiyle gerçekleşti. Örneğin Daenery Targaryen’in hikayesinde önemli rol oynayan Daario Naharis’i başta Ed Skrein canlandırıyordu. Ardından bu rolü Michiel Huisman devraldı. Daario Naharis değişimi dizinin en dikkat çeken oyuncu değişikliklerinden biri oldu. Bazı değişiklikler ise uzun süre fark edilmedi. Buna verebileceğimiz en net örneklerden biri Samwell Tarly’nin erkek kardeşi Dickon Tarly olabilir. Karaktere başta Freddie Stroma hayat veriyordu. Daha sonra Dickon Tarly yedinci sezonda geri döndü ancak artık karakteri Tom Hopper canlandırıyordu.

Game of Thrones oyuncu değişikliği

Tüm bu örneklerin yaşanmasının oldukça makul bir sebebi vardı. Fakat aynısı Mrycella Baratheon için geçerli olmadı. Cersei ve Jaime Lannister’ın kızı başlangıçta pek önemli bir karakter değildi. Hatta karakterin uzun süre repliği bile yoktu. Bu süreçte karaktere Aimee Richardson hayat veriyordu. Fakat Mrycella Baratheon beşinci sezonla birlikte önemli bir karakter halini aldı. Durumu kurtarmak isteyen yapımcılar hemen karaktere yeni bir oyuncu buldu. Dorne hikayesinde önemli bir rolü olan karakteri bu sefer Nell Tiger Free canlandırmaya başladı. Bu oyuncu değişikliğinin tek nedeni ise ekibin baştan planlı ilerlemesiydi. Başta Mrycella karakterine hayat veren oyuncu ile anlaşma sağlanmış olsaydı, bu değişikliğe hiç gerek kalmayacaktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı