reklamı kapat

POPÜLER

Apple-TV

Apple TV+ servisi üzerinden ilginç Netflix açıklaması

Apple TV+ servisinin mart ayında tanıtıldığından beri en büyük rakibi Netflix‘e alternatif olacağı konuşuluyor. Apple’dan Netflix üzerinden önemli bir açıklama geldi.

Her platformun kendi içinde rakibi bulunuyor. Ancak şu an yükselen çevrim içi televizyonlara artan talep ile beraber kendi içinde rekabet iyice hissedilmeye başladı. Netflix sunduğu içeriklerin çeşitliliği açısından akla ilk gelenler arasında yer alsa da Apple TV+ ben buradayım diyerek önemli adımlar atıyor. Yakın zaman önce İngiltere’de The Sunday Times için konuşan Apple’ın İnternet Yazılım ve Hizmetleri’nden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Eddy Cue, anti Netflix’i nasıl oluşturacaklarından bahsetti. Apple’ın gelecekte sunmak istediği platform için Netflix benzeri TV servisi deniyor olsa da Apple TV+’ın Netflix’ten farklı olacağı belirtiliyor. Abonelik sistemiyle gelecek olan servisin, platforma özgü özel yapımlara ev sahipliği yapacağı söyleniyor.

Apple TV+, Netflix modelinin dışında yeni özellikler ile geliyor

Eddy Cue, Apple TV+ ile kurmak istedikleri şeyin tam anlamıyla “anti Netflix” olacağını özellikle vurguluyor. Netflix’in içerik havuzunun bir karmaşa olduğunu söyleyen Cue, Apple TV+’ın az ama kaliteli içerik sunacağını söylüyor. Cue, Apple’ın aboneler için “en fazla” içerik oluşturmak yerine “en iyisini yaratmayı” hedeflediğini özellikle belirtiyor. İlerleyen zamanlarda platformda kalitesi çok yüksek programların yayınlanacağını vurgulayan Cue, röportajda yeni servisin yayınlanacak ilk yeni orijinal serilerinden biri olan The Morning Show‘un da resmi olarak tanıtılan ilk programlar arasında olduğunu ekledi.

Apple, bu alanda kendi payına düşeni almak için oldukça iddialı geliyor. Konuya dair şirket CFO’su Luca Maestri, Apple‘ın nisan ayı boyunca aboneliklerine bakıldığında, 390 milyon ücretli aboneliğe sahip olduğu görülüyor. Ve bu rakam büyümeye devam da ediyor. Apple, bu rakamların yeni çevrim içi televizyonu ile daha da artacağını tahmin ediyor.

İlginizi çekebilir

Apple TV+ Ön gösterim