reklamı kapat

POPÜLER

hulk

Marvel’ın Avengers Infinity War’daki orijinal Hulk planı ortaya çıktı

Hulk karakterinin Avengers Infinity War’da yaşadıkları izleyicileri fazlasıyla şaşırtmıştı. Marvel‘ın karaktere dair orijinal planının aslında çok farklı olduğu anlaşıldı.

Hatırlarsanız Avengers Infinity War‘un başında Hulk ve Thanos karşı karşıya gelmişti. Fakat mücadelenin galibi deli titan olmuştu. Filmin devamında Bruce Banner’ın Hulk’a dönüşememesine şahit olduk. O da mecburen Iron Man’in tasarladığı Hulkbuster ile kahramanlarımıza destek oldu. Avengers Endgame’de ise çok farklı bir durum olduğunu gördük. Bruce Banner sonunda iki karakteri arasında barışı sağlamış ve Profesör Hulk’a dönüşmüştü. Daha önce internette konuşulan bu değişim karakterin büyük bir aşama kaydetmesini sağladı. Ancak görünen o ki Profesör Hulk’ın gelişi çok daha erken olabilirdi!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame filminin senaristleri The New York Times’a konuştu. Christopher Markus ve Stephen McFeely‘ın açıklamalarına bakılırsa onların asıl isteği Profesör Hulk’ı Infinity War’da getirmekmiş. İkilinin hikayeyi bu şekilde geliştirmeye başladığı fakat daha sonra Profesör Hulk’ getirmek için çok erken olduğunu fark ettiklerini anlaşılıyor. Bu sebeple önce Avengers Infinity War’daki Hulk’a dönüşememe problemi ortaya çıkıyor. Ardından geçen beş senede Bruce Banner iç barışını sağlayacak zamana sahip oluyor. Böylece daha önce çizgi romanlarda gördüğümüz Profesör Hulk, Marvel Sinematik Evreni’ne taşınmış oluyor.

Doğrusu Christopher Markus ve Stephen McFeely bu noktada doğru karar vermiş diye düşünüyoruz. Aksi halde Profesör Hulk’ın gelişi çok temelsiz ve ani gerçekleşecekti. Böylesi çok daha yerinde oldu.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame tanıtımı