reklamı kapat

POPÜLER

Profesör Hulk

Avengers Infinity War filmindeki kritik Profesör Hulk kararı

Avengers Endgame’in en büyük sürprizlerinden biri Profesör Hulk olmuştu. Görünen o ki bu karakterin Avengers Infinity War filminde kullanılma ihtimali gündeme geldi ancak daha sonra bu fikirden vazgeçildi.

Hatırlarsanız Avengers Infinity War’da Hulk ve Bruce Banner arasında ciddi bir problem yaşanıyordu. Filmin başında Thanos ile mücadeleye girişen Hulk’ın daha sonra ortadan kaybolmasına şahit olduk. Bu sebeple Bruce Banner mücadeleye Hulkbuster ile dahil olmak zorunda kalmıştı. Avengers Endgame‘deki beş senelik zaman atlamasından sonra Hulk ve Bruce Banner arasındaki problemlerin çözüldüğünü artık onun Profesör Hulk formuna kavuştuğunu gördük. Bu bizleri şaşırttığı gibi fazlasıyla memnun eden bir gelişme olmuştu. Her iki filmin de senaryosunu kaleme alan Christopher Markus ve Stephen McFeely ise karaktere dair enteresan bir açıklamada bulundu. Profesör Hulk’ı Avengers Infinity War’da getirmeyi düşünüp sonradan vazgeçtikleri ortaya çıktı.

Avengers Infinity War’da Profesör Hulk

“Düşüncemizin istediğimiz gibi yürümediğini fark ettik. Filmin ilerleyişini düşününce yanlış bir hamleydi. Hulk ve Bruce Banner’ın orta yolu bulması kişisel bir zafer. Fakat kahramanlarımız o sırada büyük bir yenilgiye hazırlanıyor. Bu yüzden planları değiştirdik.”

Açıkçası Profesör Hulk sürprizinin Avengers Endgame’e saklanması doğru bir karar gibi görünüyor. Filme dair pek çok şaşırtıcı gelişme olsa da, bu içlerinde en başarılı gizemlerden biri olarak karşımıza çıkmıştı. Christopher Markus ve Stephen McFeely’ın da dediği gibi bu önemli sahnenin Thanos yenilgisi öncesine sıkıştırılması doğru olmayacaktı.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı