reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 10 Galaxy Note 10 Pro

Samsung Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Pro’nun tasarımına yönelik yeni bilgiler

Samsung Galaxy Note 10 ailesi artık sık sık gündeme geliyor. İşte bu aile hakkında özellikle tasarıma yönelik yeni bilgiler var.

Samsung Galaxy Note 10 “ailesi” dört farklı modelden oluşuyor. Burada 4G ve 5G destekli standart Galaxy Note 10 ile 4G ve 5G destekli Galaxy Note 10 Pro modelleri geliyor. İşte bu modellerin kameraları ve tasarımları hakkında taze bilgiler çıktı. Sağlam kaynak Ice Universe’e göre normal Note 10’un önünde sadece bir adet kamera yer alıyor. Bu kameranın da Galaxy S10 ailesinde olduğu gibi ekrana entegre edileceği belirtiliyor. Galaxy Note 10 Pro modelinin önünde ise ekrana entegre edilen çift kameranın yer alacağı belirtiliyor. Hatta bu kameraların yanında Galaxy S10 5G modelinde de olduğu gibi bir ToF sensörünün olacağı da tahmin ediliyor. Bu sensör ile telefon ortam derinliğini okuyabiliyor. Bu arada kameraların konumu hakkında da bir bilgi var. Biliyorsunuz Galaxy S10 ailesinin ekrana entegre edilen kameraları kenarlarda yer alıyor. Samsung Galaxy Note 10 ailesinde ise bu durum değişecek deniyor. Yeni modellerin ön kamerasının ekranın üst orta kısmında yer alacağı gelen bilgiler arasında. Bunun daha simetrik bir görüntü oluşturacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 10 ailesi tasarımsal açıdan fark yaratacak

Modellerin butonsuz yapıyı benimseyeceği belirtiliyor. Telefonlarda bunun yerine dokunmatik yüzeylerin kullanılacağı söyleniyor. Bu da sağlamlık / dayanıklılık için oldukça güzel görünüyor. Bu konuda sektörde olmasa da kendi içerisinde bir ilke imza atacak firma, Pro takılı modele 4.500 mAh pil koyacak deniyor. Güçlerini satıldıkları yere göre Snapdragon 855 ya da Exynos 9825 işlemciden alacak telefonlar, şimdiden büyük merak uyandırıyor. Note serisinin kendisine has büyük bir kitlesi bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Ekran sorunları yaşayan katlanabilir telefon Galaxy Fold