reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 10 Samsung Galaxy S11

Samsung Galaxy Note 10’dan yeni, Galaxy S11’den ise ilk bilgiler geldi

Samsung Galaxy Note 10 ailesi sık sık gündeme geliyor. Önümüzdeki aylarda karşımıza çıkacak aile hakkında yeni bilgiler var. Ayrıca Galaxy S11 hakkında da ilk bilgiler gelmiş durumda.

Daha önce duyduğumuz üzere 4G ve 5G destekli standart Galaxy Note 10 ile 4G ve 5G destekli Galaxy Note 10 Pro modelleri yolda bulunuyor. Geçişli dahil olmak üzere altı farklı renk seçeneğiyle geleceği söylenen telefonlar, iki tasarım değişikliği taşıyacak. Bu değişiklikler Galaxy Note 9’dan çok Galaxy S10 ailesi üzerinden yapılacak gibi görünüyor. Sağlam kaynak Ice Universe’e göre ilk olarak telefonların ön kamera pozisyonları farklı olacak. Bu açıdan ekrana entegre edilecek ön kamera / kameraların ortada ya da sol tarafta olacağı tahmin ediliyor. Burada merkez ağır basarken, elimizde bu konuda başka bir detay bulunmuyor. Bir diğer değişiklik ise arka kamera pozisyonlarında olacak deniyor. Gelen bilgiler doğru çıkarsa Samsung Galaxy Note 10 modelinde yatay değil dikey veya Mate 20 Pro gibi kare şeklinde bir kamera kurulumu tercih edilecek. Telefonların gövde yapısı gereği yatay kurulumda sınırları zorlayan Samsung, bunu değiştirecek gibi görünüyor. Firmanın tüm kameraları dikey olarak sol tarafa konumlandırması da olasılık dahilinde bulunuyor.

Hali hazırda ortaya çıkan detaylara baktığımız zaman normal Samsung Galaxy Note 10 modelinde 6,28 inç, Pro modelde ise 6,75 inç bir ekran yer alıyor. Yüksek çözünürlüklü bu AMOLED ekranlar, 19:9 en boy oranıyla yukarıda da dediğimiz kesin olarak ekrana entegre ön kamera yer alıyor. Normal Galaxy Note 10 modelinde bir adet, Pro’da ise iki adet ekran entegre ön kameranın karşımıza çıkacağı tahmin ediliyor. Güçlerini satıldıkları yere göre Snapdragon 855 ya da Exynos 9825 işlemciden alacak telefonlar, butonsuz yapıya sahip bir tasarımını benimsiyor. Bunun yerine yan taraflarda dokunmatik yüzeyler kullanılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S11 ailesi 2020’nin ilk ayında duyurulacak

Ancak modeller elbette şimdiden geliştirme aşamasında bulunuyor. Yine Ice Universe’e göre telefonların ar-ge kod adı “Picasso” olarak belirlenmiş durumda. Bunun haricinde hemen hemen hiçbir detayın bilinmediği telefonların, sadece 90 Hz ya da üstünde bir AMOLED ekrana ve UFS 3.0 depolama birimine sahip olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Galaxy S11 ailesinde dört farklı model olacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

DJI’ın yeni tanıttığı ilk aksiyon kamerası