reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Motorola katlanabilir telefon RAZR 2019

Lenovo’dan şaşkınlık yaratan katlanabilir telefon RAZR 2019 hamlesi [Video]

Uzun süredir gündemde bulunan katlanabilir telefon Motorola RAZR 2019, bu sefer daha önce görmediğimiz garip bir haberle gündemde.

Biliyorsunuz Motorola RAZR efsanesi bir yeni nesil akıllı katlanabilir telefon olarak geriye geliyor. Lenovo çatısı altında yer alan firmanın bu ilginç modeli, dediğimiz gibi şaşkınlık yaratan bir olayla karşımıza çıktı. Kısa süre önce Çin’de bir etkinlik düzenleyen Lenovo, bu etkinlikte yeni RAZR 2019‘u gözler önüne seren kısa bir video yayımladı. Burada şaşkınlık yaratan şey ise yayımlanan bu videonun Waqar Khan isimli konsept telefon videoları hazırlayan YouTuber’dan alınmış olması. Tamamını yukarıda izleyebileceğiniz videoyu alan, kendisi hazırlamış gibi sunum yapan ve bunun için Waqar Khan’dan izin almayan şirket, gerçekten daha önce görmediğimiz bir olaya imza atmış durumda. Videonun kullanılması için açıkça izin vermediğini belirten Khan, elbette süreçte en çok şaşıran isim konumunda yer alıyor. Resmi bir sunumda fan yapımı bir tasarımın sergilenmesi, Lenovo için ciddi bir prestij kaybı oluşturuyor.

Motorola RAZR 2019 çok merak ediliyor

Yukarıda da söylendiğimiz gibi esnek OLED ekranıyla yeni nesil katlanabilir telefon olarak karşımıza çıkacak model, yatay değil dikey olarak katlanabilir yapıda. Katlandığı zaman inanılmaz ince hale gelen cihaz, en taşınabilir katlanabilir telefon olacak gibi görünüyor. Ön kamera ve ahize için bir çentikle hazırlanan telefon, orijinal model gibi altında kalın bir bölüm taşıyor. Ekran direkt olarak buraya doğru kapanıyor. Gelen bilgilere göre 1.500 dolar fiyat etiketiyle satılacak akıllı telefon, dışında da bir ekran barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon pazarında şu an iki farklı oyuncu var

Bunlar da satışa çıkması beklenen Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X. Oldukça pahalı olacak bu modeller, fiyatları nedeniyle sadece videolarını izleyebileceğimiz cihazlar arasında yer alıyor.