reklamı kapat

POPÜLER

Motorola RAZR katlanabilir akıllı telefon
Motorola RAZR katlanabilir akıllı telefon

Motorola RAZR efsanesi “katlanabilir akıllı telefon” olarak geri mi dönecek?

Artık Lenovo’nun çatısı altında olan Motorola firmasının en efsane telefonu kuşkusu RAZR modeli. Bu modelin devamı içinse oldukça ilginç bilgiler var.

Zamanına göre inanılmaz ince gövdesi ve kapaklı tasarımıyla bir döneme damgasını vuran Motorola RAZR, yeni neslin bilmediği bir model. Ancak ortaya çıkan patentler bu efsanenin bir “katlanabilir akıllı telefon” olarak geri dönebileceğini gösteriyor. Patent çizimlerine baktığımız zaman karşımıza katlanabilen tek parça ekrandan oluşan bir telefon çıkıyor. Burada ilginç bir menteşe mekanizması tasarlayan firma, geleceğe hazırlanıyor gibi görünüyor. Peki bu modelin yeni RAZR olacağı nereden çıkıyor? MWC 2018’de konuşan Lenovo CEO’su Yang Yuanqing‘den. CEO bu açıklamasında “Yeni teknolojiyle, özellikle katlanabilir ekranlarla, akıllı telefon tasarımımızda giderek daha fazla yenilik göreceksiniz. Umarım, az önce tarif ettiğiniz şey (Moto RAZR markasına atıfta bulunularak) çok yakında geliştirilecek veya gerçekleşecektir.” cümlesini kurmuştu. Yöneticiden özellikle RAZR‘a atıfta bulunup bulunmadığını teyit etmesi istendiğinde, “Sanırım daha önce soruya cevap verdim” yanıtı alındı. Yani o zaman üstü kapalı da olan RAZR’ın geri döneceği müjdelenmiş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Motorola RAZR katlanabilir akıllı telefon

Motorola RAZR, katlanabilir akıllı telefon pazarına dahil olabilir

Bu pazarda şu an Samsung ve Huawei önce olacak gibi duruyor. Xiaomi ve Oppo gibi isimlerin de katlanabilir akıllı telefon geliştirdiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Karşımıza 2019 yılında çıkacağı belirtilen bu yeni nesil modeller, elbette çok merak ediliyor. Ancak başlangıçta fiyatların Samsung ve Huawei tarafından çok yüksek tutulacağı belirtiliyor. Burada özellikle Xiaomi kilit bir rol üstleniyor. Firmanın herkese yönelik katlanabilir modeller tanıtması bekleniyor.

İlgili Video

Orijinal model için hazırlanmış reklam videosu