reklamı kapat

POPÜLER

PUBG Mobile

PUBG Mobile ve rakipleri için açıklanan nefes kesici rakamlar

Masaüstünde olduğu kadar mobilde de büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan PUBG, geliştirici şirkete milyon dolar kazandırmaya devam ediyor.

“Battle Royale” oyunlar PUBG sayesinde hiç olmadığı kadar popüler hale geldi. Başta masaüstünde başlayan bu furya, artık mobilde de fırtına gibi esiyor. Sensor Tower tarafından yapılan yeni bir araştırma ise Battle Royale mobil oyunların firmalara ne kadar para kazandırdığını gözler önüne seriyor. Bu araştırmaya göre global olarak oyuncuların Battle Royale yapımlara harcadığı para tam 2 milyar doları geride bırakmış durumda. Bu gerçekten inanılmaz görünüyor. Harcamalar konusunda biraz daha detaya inelim. Ortalama olarak yapılan hesaplamalara göre en çok para harcanan Battle Royale mobil oyun Knives Out oluyor. Bu oyuna şimdiye kadar 643 milyon doların harcandığı belirtiliyor. İkinci sırada 630 milyon dolar ile Fortnite yer alıyor. Üçüncü sırayı ise 438 milyon dolar ile PUBG Mobile alıyor. Dördüncü sırada 252 milyon dolar ile Garena Free Fire, beşinci sırada ise 96 milyon dolar ile Rules of Survival yer alıyor.

PUBG Mobile

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PUBG Mobile, Tencent’e sadece 2019 ilk çeyrekte 148 milyon dolar getirdi

Bunun ilk çeyrek için rekor ve 2018 son çeyreğe oranla yüzde 63’lük bir artış anlamına geldiği söyleniyor. 2019 ilk çeyrekte bu beş yapıma tam 476 milyon dolar para harcayan mobil oyuncular, firmaları oldukça memnun ediyor. Bu inanılmaz gelirler nedeniyle mobile büyük ağırlık veren firmalar, gördüğünüz üzere karşılığını fazlasıyla alıyor.

İlginizi Çekebilir

Battle Royale oyunlar için güçlü seçenek