reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’den “elektrikli otomobil” açıklaması

Teknoloji devi Huawei, geçtiğimiz aylarda bir elektrikli otomobil geliştiriyor haberleriyle gündeme gelmişti. İşte bu konuya açıklık getirildi.

Üst düzey şirket yetkilisinin açıklamasına göre Huawei şu an bir elektrikli otomobil modeli üzerinde çalışmıyor. Yakın zaman önceye kadar böyle bir planlarının olduğunu aktaran yetkili, pazarın mevcut durumunu değerlendirip bu karardan vazgeçildiğini belirtiyor. Bu bağlamda firmanın gelecek dönem için de bir otomobil planı olmadığı aktarılıyor. Ancak bu firmanın otomobil sektöründen tamamen uzak olduğu anlamına gelmiyor. Çünkü aynı yetkiliye göre firma başka otomobil üreticilerine (Çin merkezli) daha iyi otomobiller yapması için yardımcı oluyor. Burada yazılımsal ve bağlantı konusunda (Özellikle 5G) önemli iş birlikleri içerisinde olduğu aktarılan Huawei, otonom dönem için de teknolojik çalışmalar içerisinde bulunuyor. Firmanın ayrıca geliştirdiği yapay zeka teknolojileri de otomobil üreticileri için büyük bir kaynak durumda yer alıyor. Birbirine bağlı otomobiller ve uzaktan sürekli internete bağlı araçlar için Huawei’nin elinde gerçekten rakipsiz donanımlar bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, son aylarda genelde ABD ile olan sorunlarıyla gündeme geliyor

Ancak bu sorunlara rağmen firma 2019’un maddi olarak çok iyi geçirmiş durumda. 2020 yılı için biraz zorlu bir döneme giren teknoloji devi, şimdilik otomobil tarafına girmiyor ancak 5G altyapısı ile telefonlar yanında başka birçok alanda aktif olarak çözümler sunuyor. Firmanın bir akıllı gözlüğü ve sanal gerçeklik başlığı dahi bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda büyük ses getiren 2020 Golf