reklamı kapat

POPÜLER

Huawei VR Glass sanal gerçeklik gözlüğü
Huawei VR Glass sanal gerçeklik gözlüğü
Huawei VR Glass sanal gerçeklik gözlüğü

Tasarımıyla fark yaratan Huawei VR Glass tanıtıldı; işte fiyatı ve özellikleri

En son Mate 30 ailesi ile karşımıza çıkan Huawei, kısa süre önce bir sürpriz yaptı Huawei VR Glass isimli sanal gerçeklik gözlüğünü tanıttı.

Sanal gerçeklik tarafı eski popülerliğinden uzakta bulunuyor. Ancak firmalar bu alanda yatırım yapmaya devam ediyor. İşte bunlardan birisi de Huawei. Firmanın Mate 30’ların Çin merkezli etkinliğinde tanıttığı yeni ürünü VR Glass, bir sanal gerçeklik gözlüğü. Aşağıda görebileceğiniz gibi Oculus Quest ve Vive Pro‘dan inanılmaz oranda daha ufak ve şık olan ürün, pazara gerçekten ses getirecek bir seçenek oluşturuyor. 166 gram ağırlığı ile Oculus Quest modelinden yüzde 30 daha hafif olan gözlük, bünyesinde 2 adet düşük gecikmeye sahip LCD ekran barındırıyor. Burada 3200×1600 piksel çözünürlük ve 1.058 PPI değeri sunan model, geniş bir optik ayar imkanı da tanıyor. Yani kişiler bu gözlüğü gözlerinin durumuna göre (700 derece) rahatlıkla ayarlayabiliyor. Şık kasasında iki adet hoparlör yer alan ve böylece üç boyutlu ses oluşturabilen Huawei VR Glass, 3,5 mm kulaklık girişine de sahip. Böylelikle sanal gerçeklik başlığına kulaklık rahatlıkla bağlanabiliyor. Bluetooth desteği de bulunan cihaz, tahmin edebileceğiniz üzere kamerasız kafa hareket takip yeteneği de sunuyor.

Huawei VR Glass sanal gerçeklik gözlüğü
Huawei VR Glass sanal gerçeklik gözlüğü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei VR Glass şimdiye kadar gördüğümüz en iyi sanal gerçeklik başlığı olabilir

Devasa IMAX (Özel ortaklık var) ekranı deneyimi sunabildiği aktarılan VR başlık, açıklandığı kadarıyla yaklaşık olarak 420 dolar fiyat etiketine sahip. Bu model için birçok partner ile içerik ortaklığı kuran firma, modelin bir PC moduna sahip olduğunu da aktarıyor. Modelin ilk başta Çin merkezli olarak aralık ayında satılacağı da söyleniyor.

İlginizi Çekebilir