reklamı kapat

POPÜLER

Aquaman 2 çekimlerini ikinci plana iten Jason Momoa protestosu

Aquaman 2 çekimlerini ikinci plana iten Jason Momoa protestosu

Aquaman 2 filminin çekimleri yaklaşırken, Jason Momoa tarafından planlar biraz ertelenebilir gibi görünüyor. Momoa, büyük bir protestonun parçası konumunda.

Aquaman 2, DC sinematik evreninin en merak edilen filmleri arasında yer alıyor. Bunun sebebi ise ilk filmin, sinematik evrenin en çok gelir getiren yapımı olması elbette. İyi bir film olup olmadığı tartışılır ancak 7 film arasında 1 milyar dolar barajını aşan tek yapım olarak dikkat çektiği kesin. Şimdilerde Jason Momoa başrolünde ikinci film beklenirken, Momoa’nın ise önemli başka sorunları bulunuyor. Hawaii’de ciddi bir protesto gerçekleştiriliyor. Mauna Kea’da inşa edilen 1,4 milyar dolarlık Thirty Meter Telescope (TMT) projesi, halk tarafından istenmiyor. Çevreye yapılan tahribata dikkat çeken Momoa da protestolarda en önde yer alan isimlerden biri oluyor.

Aquaman 2 yıldızı TMT protestolarında aktif rol oynuyor

Momoa’nın Instagram hesabını yakından takip edenlerin halihazırda hakim olduğu bu protestolar bir süredir devam ediyor. Momoa paylaştığı son gönderide ise protestolarda aktif rol almaya devam edeceğini ilan ediyor. “TMT 4 kat daha büyük! Özür dilerim Warner Bros. Aquaman 2 filmini çekemeyiz. Çünkü Jason, adasına yapılan bu saygısızlığı önlemek isterken bir bulldozer tarafından ezildi. Bu olmayacak. Size izin vermeyeceğiz. Başka bir yere gidin.” diyerek ciddiyetini dile getiren yıldız oyuncu, filmin çekimlerine bir süre katılmayabileceği sinyallerini veriyor. Halkın sesini duyurmak için elinden geleni yapan Momoa’nın protestolarda aktif rol oynaması, hatta Aquaman 2’nin çekimlerini dahi gündeme getirmesi bir etki yaratacak mı bilemiyoruz. Mauna Kea’daki protestoyu ve gelişmeleri Momoa’nın hesabından takip edebilirsiniz. Filmin 16 Aralık 2022‘de vizyondaki yerini alması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

İlk filmin fragmanı