reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home

Marvel hayranlarının enteresan Spider-Man Far From Home teorisi

Spider-Man Far From Home filminin bonus sahnesinde karşımıza çıkan şaşırtıcı gelişmenin aslında zannettiğimizden çok farklı ilerleyebileceği düşünülüyor. Marvel hayranlarının yeni teorisi biraz kafa karıştırsa da, dikkat çekmeyi başarıyor.

Hatırlarsanız Far From Home’un finalinde Örümcek Adam’ın kimliği Mysterio tarafından açıklanıyordu. Onun manipüle ettiği video Daily Bugle ve J. Jonah Jameson tarafından New York halkına duyuruluyordu. Peter Parker‘ın bundan sonra yoluna nasıl devam edeceği büyük merak konusu oldu. Kimileri bu problemin Skrullar yardımıyla kısa sürede çözülebileceğine inanıyor. Marvel hayranlarının yeni teorisi ise Far From Home’un bonus sahnesi aslında hiç yaşanmadı diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spider-Man Far From Home finaline farklı bakış

Teorinin temeli Mysterio‘nun illüzyonlarına dayanıyor. Quentin Beck veya onun ekibinden birinin Örümcek Adam’ı kimliğinin ortaya çıktığına inandırmaya çalıştığı düşünülüyor. Yani gördüğümüz heyecan uyandıran bonus sahne gerçekte yaşanmadı. Mysterio’nun illüzyonlarından biriydi. Peter Parker ise bunun gerçekten yaşandığını zannedecek. Onun panik içindeki davranışları, kendini ele verişi ise Spider-Man 3‘e zemin hazırlayacak.

Bu noktada Spider-Man Far From Home finalinde kahramanımızı kandıran Quentin Beck mi, emin olamıyoruz. Karakter gerçekten ölmüş olabilir. Fakat oldukça kalabalık bir ekibi olduğu için, onlar bu işi devam ettiriyor olabilir. Öte yandan Quentin Beck’in illüzyon ustası olması son sahnede hayatta kalmasına da yardımcı olmuş olabilir. Teorinin kafa karıştıran yanlarından biri bu. Diğeri ise kötülerin bu plan sonucunda tam olarak ne elde edeceğinin belli olmaması. Buna rağmen her şeyin bir illüzyon olması ihtimali oldukça ilgi uyandırıyor.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı